پذیرفتنی نیست که کارمندان مالیات بدهند ولی برخی ها قانون را دور بزنند

1

پاراف پذیرفتنی نیست که کارمندان مالیات بدهند ولی برخی ها قانون را دور بزنند:  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور گفته است ، نمی شود کارمندان مالیات بدهند اما برخی ها قانون را دور بزنند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه کنترل و نظارت نفی اعتماد نیست، بلکه زمینه استمرار اعتماد است، گفت: دور زدن قانون و فرار مالیاتی، ضد ارزش است و همه از این اقدام خسارت می‌بینند.

  وی در کارگاه آموزشی بازرسان مالیاتی تبصره یک ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام کرد ، هیچ کس نباید به خود اجازه قانون‌شکنی دهد.این مقام قضایی همچنین با بیان اینکه بازرسان به عنوان ناظران اجرای قانون هستند، گفت: به هیچ عنوان این نظارت برخلاف اعتماد نیست، چون هم باید اعتماد کرد و هم بر اساس مورد اعتماد، نظارت و بازرسی شود.

وی افزود: در بازرسی‌های برنامه‌ای ممکن است، لازم باشد همه مصادیق را کنترل کنیم، اما به‌طورعموم بازرسی از نوع بررسی تصادفی مصادیقی برای کسب اعتماد است.

دادستان کل کشور همچنین با اشاره به ضرورت تبیین مواد قانونی تصریح کرد: باید تبیین شود که وصول مالیات چه منافعی دارد و فرار مالیاتی چه مضراتی دارد؛ چون باور به این مسئله مهم است و ایجاد این باور نیاز به تبیین دارد.

وی ادامه داد: جامعه باید این باور را داشته باشد که دور زدن قانون و فرار مالیاتی ضدارزش است و همه از آن خسارت خواهند دید، اما ممکن است، به زودی این خسارت‌ها دیده نشود. ضمن اینکه ایجاد این باور کار بازرسان را آسان می‌کند.

رئیسی با اشاره به اقدامات خوبی که در سازمان امور مالیاتی انجام شده‌است، نیز خاطرنشان کرد: با یک نگاه اجمالی به برخی مشاغل و بخش‌های مختلف کسب درآمد به نظر می‌رسد، هنوز جا برای کار کردن بسیار است و چطور است که هر کارمندی قبل از آنکه حقوقش را دریافت کند، مالیات می‌دهد اما برخی قانون را دور می‌زنند.

پذیرفتنی نیست که کارمندان مالیات بدهند ولی برخی ها قانون را دور بزنند

1 نظر

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here