جهانگیری : از قدرت فکر جوانان غفلت شده است! دست به دامن مریخی ها برای استفاده از جوانان در ایران

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری عصر روز شنبه در ادامه سفر یک‌روزه‌اش به استان البرز، طی سخنانی در مراسم افتتاح همزمان طرح‌های صنعتی و دارویی گفت: مهم‌ترین بخش از امکانات ما قدرت فکر جوانان‌مان است که از آن غفلت شده است.

معاون اول رییس‌جمهوری افزود: «یک وقت ما می‌نشینیم و از فضای مجازی و تاثیر آن بر جوانان مان می‌گوییم و فکر می‌کنیم که فضای مجازی یعنی همان یک تکه که ما از آن ناراحت هستیم اما شرکت‌هایی در فضای مجازی در دنیا مشغول هستند که چندین میلیارد دلار گردش مالی سالانه دارند.»

معاون اول رییس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استفاده از نیروهای جوان تاکید کرد: « ما اگر خوب به جوانان اتکا کنیم، خوب توجه کنیم و برای‌شان فضای خوب کار درست کنیم می‌توانیم به نتیجه برسیم. این جوانان را نباید اینقدر اذیت کرد، این ظلم به جوانان است چه آنهایی که در این کشور مانده‌اند و می‌خواهند کار کنند، ما مدام بیاییم و برای شان مشکل درست کنیم چه آنهایی که خارج هستند و می‌خواهند بازگردند و فکر کنیم سبک مدیریتی درستی است، این کار والله درست نیست. این کار فراری دادن مغزها و بلا استفاده نگاه داشتن آنهاست.»ایسنا.

چه کسی باید به جوانان میدان دهد؟

وقتی در تمام دولت ها از جمله همین دولت مستقر فعلی، اعتقادی به استفاده از جوانان نیست، جوانان چگونه فکر، ذهن و ایده خود را عملی کنند.

اجرایی کردن ایده در بخش خصوص که با آنهمه مقررات دست و پا گیر بماند، دولت در سیستم دولتی خودش چه کارنامه ای در توجه به جوانان دارد؟

مدیران پیر و بازنشسته و از کارافتاده به به هیچ قیمتی حاضر به از دست دادن میز ریاست(میز خدمت) نیستند و جوانان در زیر دست اینان در خوشبینانه ترین حالت میشوند مدیری با شناسنامه جوان و افکار پیر و از کار افتاده!

معلوم نیست جوانان این مملکت تا کی باید شاهد دیدن و شنیدن اینگونه حرفها باشند؟ گویی آن که باید از جوانان استفاده کنند اینها نیستند، بلکه مریخی ها هستند! در مریخ هم که معلوم نیست جنبده ای باشد یا نباشد!

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.