پیگیری ۳۵ درصد فوق العاده شغل و سختی کار محیط بانان

0
پیگیری ۳۵ درصد فوق العاده شغل و سختی کار محیط بانان
پیگیری ۳۵ درصد فوق العاده شغل و سختی کار محیط بانان

پاراف پیگیری ۳۵ درصد فوق العاده شغل و سختی کار محیط بانان : محمدرضا تابش رییس فراکسیون محیط زیست مجلس در گفت‌وگو ویژه خبری  سیما گفت که اختصاص ۳۵ درصد فوق‌العاده شغل و سختی کار محیط‌بانان از طریق دیوان محاسبات پیگیری خواهد شد.

اختصاص ۳۵ درصد فوق العاده شغلی به کارکنان ستادی و امتیاز سختی کار محیط بانان از طریق دیوان محاسبات پیگیری میشود.

وی اظهار کرد: محیط‌بانان به عنوان حافظان محیط زیست در سخت‌ترین شرایط طبیعی زندگی می‌کنند و مأموریت‌های دشواری انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید حمایت‌های لازم را از محیط‌بانان انجام دهند، تاکید کرد: اختصاص ۳۵ درصد فوق العاده شغلی به کارکنان ستادی و امتیاز سختی کار محیط بانان از طریق دیوان محاسبات پیگیری میشود.

طبق اصل ۷۵ قانون اساسی نمی‌توان قانونی را تصویب کرد که بار مالی داشته باشد بنابراین دست ما بسته است و نمی‌توانیم طرحی را که بار مالی دارد به قانون تبدیل کنیم لذا دولت برای حمایت بیشتر از محیط‌بانان باید لایحه ای را به مجلس ارایه کند.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه ۱۷۰۰ محیط‌بان در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: نیمی از این محیط بانان آموزش ندیده‌اند.

تابش با بیان اینکه دولت و مجلس در حمایت از محیط‌بانان کوتاهی کرده‌اند، تصریح کرد: طبق اصل ۷۵ قانون اساسی نمی‌توان قانونی را تصویب کرد که بار مالی داشته باشد بنابراین دست ما بسته است و نمی‌توانیم طرحی را که بار مالی دارد به قانون تبدیل کنیم لذا دولت برای حمایت بیشتر از محیط‌بانان باید لایحه ای را به مجلس ارایه کند.ایسنا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here