استرس شغلی عامل اصلی بيماريهای روانی در بين كارمندان

0
پاراف استرس شغلی عامل اصلی بيماريهای روانی در بين كارمندان به نقل از باشگاه جوان: استرس هاي شغلي زياد، انجام فعاليت هاي كاري به مدت زمان طولاني، در خواست مدير سازمان مبني بر انجام كار بيشتر و عدم امنيت شغلي از دلايلي است كه استرس و شيوع بيماري هاي رواني را به ميزان قابل توجهي گسترش مي دهد.

كاني زنگ استاد و محقق دانشگاه دي كين دانشگاه استراليا  گفته است: بر اين اساس استرس هاي شغلي سلامت فيزيكي ، روحي فرد را با خطر جدي مواجه كرده و مشكلاتي را بين كار و خانواده ايجاد مي كند.

وي ادامه داد: موارد استرس زا در محيط هاي كاري مي تواند با به كار گيري راهكار هايي به حداقل كاهش يابد كه در اين ميان خود فرد نقش كليدي دارد.

اين استاد و محقق با اشاره به اينكه بسياري از كارمندان در محيط هاي كاري مسائل كوچك را بسيار بزرگنمايي مي كنند و بر استرس روحي و رواني خود مي افزايند،یادآور شد: برخي از كارمندان نيز عوامل و مسائل بزرگ را بسيار كوچك مي پندارند كه در واقع مديريت استرس اطلاق مي شود.

كاني زنگ تصریح کرد: تغيير نوع سبك زندگي، انعطاف پذيري كافي،اعمال سياست هاي تشويقي از سوي مدير سازمان و حمايت هاي لازم مي تواند به کاهش استرس كاري منجر شود.

وی با اشاره به اینکه نگرش مثبت به زندگي و ايجاد تعادل لازم بين كار و زندگي مي تواند در اين بخش نيز بسياز اثر گذار باشد خاطر نشان کرد: فرد با مديريت صحيح افكار نقش مهمي در دستيابي به برقرار ايجاد تعادل بين زندگي و فعاليت شغلي خود دارد و در اين ميان سازمان ها با ارائه برنامه هاي توانمند سازي در اين مسير نقش اثر گذاري دارند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید