تعیین تکلیف هزینه بیمه درمانی کارکنان شورای درمانی حل اختلاف و جذب بیش از ۴۰۰۰ قاضی و کارمند در قوه قضائیه

0
قاضی و کارمند در قوه قضائیه
قاضی و کارمند در قوه قضائیه

پاراف تعیین تکلیف هزینه بیمه درمانی کارکنان شورای درمانی حل اختلاف و جذب بیش از ۴۰۰۰ قاضی و کارمند در قوه قضائیه : نمایندگان مردم در خانه ملت، تعیین تکلیف هزینه بیمه درمانی کارکنان شورای درمانی حل اختلاف را برای بررسی ابهامات آن به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر دوشنبه، ۲۰ دی ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور با ارجاع ماده ۱۳۷ به کمیسیون تلفیق به علت تعدد ابهامات با ۱۵۴ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده ۱۳۷ این لایحه آمده است: دولت مکلف است هزینه بیمه درمانی کارکنان شورای حل اختلاف و افراد تحت تکفل آنها، افراد تحت حمایت های قانونی مانند مجانین و صغار فاقد سرپرست و زندانیان و افراد تحت تکفل آنها را تأمین و پرداخت نماید.

قوه قضاییه می‌تواند حداکثر ۸۰۰ قاضی و ۳۲۰۰ نیروی اداری جذب کند

نمایندگان مردم در خانه ملت با جذب حداکثر ۸۰۰ قاضی و ۳ هزار و ۲۰۰ نیروی اداری از سوی قوه قضاییه موافقت کردند. در نشست علنی عصر دوشنبه ۲۰ دی ماه مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور با بند (هـ) ماده ۱۲۹موافقت کردند.

بر اساس بند (هـ) قوه قضائیه (دادگستری جمهوری اسلامی ایران) می‌تواند سالانه حداکثر ۸۰۰ قاضی جدید برای تکمیل پست‌های قضایی بلاتصدی مصوب خود و به تعداد ۳۲۰۰ نفر نیروی اداری و پشتیبانی برای تکمیل پست‌های اداری و پشتیبانی بلاتصدی خود در سقف اعتبارات مصوب از طریق آزمون استخدامی و در فضای رقابتی از میان استعدادهای برتر و نخبگان دانشگاهی و حوزوی جذب نماید.خانه ملت.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید