قوه قضاییه و ناجا بیگانه بادولت الکترونیک، آمار عجیب تعداد قوانین کشور و کارت شناسایی برای جانبازان زیر ۲۵ درصد

 رسول سراییان رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از اتصال بیش از ۱۷۰ دستگاه اجرایی به مرکز ملی تبادل اطلاعات خبر داد وگفت: اماقوه قضاییه و نیروی انتظامی به عنوان دو رکن اصلی تولید اطلاعات مورد نیاز مردم برای ارائه خدمات، هنوز در حد انتظار برای اتصال به دولت الکترونیک اقدام نکرده‌اند و نتوانسته‌ایم مجموعه خدمات یکپارچه را توسط این دستگاه‌ها اجرا کنیم.

به گزارش هم‌رده به نقل از باشگاه خبرنگاران ، سراییان با انتقاد از اتصال نداشتن برخی دستگاه‌ها به مرکز ملی تبادل اطلاعات، گفت: به ‌رغم همه تلاش‌های ما، دستگاه‌هایی هستند که تا الان به سامانه دولت الکترونیک ،متصل نشده‌اند و باید هر چه سریع تر آن ها را متصل کنیم به طوری که قوه قضاییه، نیروی انتظامی و برخی از دستگاه‌های قوه مجریه هنوز به خوبی به این سامانه متصل نشده‌اند. ضمن آن که بسیاری از دستگاه ها نیز متصل شده‌اند اما هیچ گونه خدمتی در این بستر مبادله نمی‌کنند.

وی با اشاره به اتصال بیش از ۱۷۰ دستگاه اجرایی به مرکز ملی تبادل اطلاعات تصریح کرد: سازمان اداری و استخدامی کشوری مسئولیت شناسنامه‌دار کردن خدمات دولت و دستگاه‌های اجرایی را بر عهده دارد. طبق آخرین بررسی و اقداماتی که آن ها انجام دادند، تاکنون خدمات بیش از ۱۰۰ دستگاه شناسنامه‌دار شده که تعداد آن خدمات بیش از هزار و ۷۰۰ خدمت است.

آمار عجیب و غریب از تعداد قوانین کشور

ایسنا نوشت : ناهید تاج‌الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای‌اسلامی گفت: متاسفانه در کشور با تورم قوانین مواجه هستیم و امیدوارم با ارتباط بین کمیسیون پارلمانی کانون وکلا و کمیسیون قضایی مجلس این موارد برطرف شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: متاسفانه بعضا قوانین ما جامع نیست ولی حتی اگر ما قانون بدی هم داشته باشیم بهتر از بی قانونی است و همه مردم و تمامی شما باید به ما کمک کنید که قوانین غیرمفید را کاهش دهیم و قوانینی که تاثیر گذارتر هستند بیشتر شود.

۱۱ هزار قانون داریم

تاج‌الدین با مقایسه نهاد قانون‌گذاری ایران و فرانسه گفت: حدود ۱۱۰ سال است که از نهاد قانون‌گذاری در ایران می‌گذرد و در این سال‌ها حدود ۱۱ هزار قانون در ایران تصویب شده است. اگر بخواهیم با کشوری مانند فرانسه که حدود ۲۰۰ سال است از نهاد قانون‌گذاری آن می‌گذرد مقایسه کنیم، آن‌ها تاکنون حدود ۳۸۰۰ قانون تصویب کرده‌اند و متاسفانه دائم در مجلس شورای اسلامی قوانین مختلفی که شاید اولویت نداشته باشد و کارشناسی نشده باشد تصویب می‌شود و بعضاً قوانینی که نیاز جامعه است و اولویت شرایط کنونی است به نتیجه نخواهد رسید البته مرکز پژوهش های مجلس این موضوع را باید دنبال کند که قطعاً این کار را خواهد کرد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای‌ اسلامی افزود: قوانین ما در مواردی به قدری زیاد شده است که مانند کلاف به دور دست و پای مردم پیچیده است. اگر این مباحث را به ما منتقل کنید ما نیز قول خواهیم داد تا پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

جانبازان زیر ۲۵ درصد کارت شناسایی ایثارگری دریافت می‌کنند

ایثار نوشت : شهیدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه جانبازان زیر ۲۵ درصد برای نخستین بار کارت هوشمند ایثارگری دریافت می‌کنند گفت: بر اساس مصوبه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران، جانبازان زیر ۲۵ درصد نیز برای نخستین بار کارت شناسایی هوشمند دریافت می‌کنند.

در حال حاضر حدود ۳۳۰ هزار جانباز زیر ۲۵ درصد در کشور هستند که با در نظر گرفتن جانبازان دارای سایر نسبت‌های ایثارگری، ۳۲۲ هزار نفر از این عزیزان واجد دریافت کارت شناسایی ایثارگری هستند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به زمان در نظر گرفته شده در برنامه صدور کارت‌های شناسایی جانبازی گفت: ثبت درخواست کارت‌های جانبازان ۲۰ درصد در نیمه دوم آبان ماه، جانبازان ۱۵ درصد در آذر، جانبازان ۱۰ درصد در دی و جانبازان ۵ درصد در بهمن‌ماه انجام می شود و تا پایان سال جاری نسبت به صدور کارت همه متقاضیان اقدام خواهد شد.

معاون رییس جمهور درباره نحوه ثبت‌نام و دریافت این کارت‌ها گفت: جانبازانی که پیش از این نام کاربری و رمز ورود را برای سامانه خدمات الکترونیک ایثار (isaarit.isaar.ir) دریافت کرده اند می توانند با مراجعه به این سامانه درخواست خود را برای دریافت کارت ثبت کنند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: سایر جانبازان نیز باید یک مرتبه به مرکز ارتباطات و مراجعات (هاتف) بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و یا محل دارای پرونده مراجعه کنند و پس از دریافت نام کاربری و رمز ورود برای ثبت‌نام دریافت کارت ایثارگری در سامانه خدمات الکترونیک ایثار اقدام کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در خصوص آخرین وضعیت صدور کارت‌های شناسایی خانواده‌های شهدا، آزادگان و جانبازان بالای ۲۵ درصد گفت: از حدود ۶۴۳ هزار واجد شرایط دریافت این کارت‌ها تاکنون بیش از ۳۶۷ هزار نفر معادل ۵۷ درصد واجدان شرایط در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که کارت‌های مربوط به ۳۴۷ هزار نفر این عزیزان صادر و تحویل شده است و ۱۴ هزار و ۵۰۰ مورد از درخواست‌ها نیز در دست اقدام هستند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: کارت‌های شناسایی قدیمی ایثارگران فاقد اعتبار است و تمام ایثارگران معزز برای احراز ایثارگری خود در دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی نیازمند ارائه کارت‌های جدید خواهند بود. لذا ضرورت دارد خانواده های معظم شهدا، جانبازان معزز و آزادگان سرافراز هرچه سریعتر درخواست خود را جهت دریافت کارت شناسایی جدید ثبت کنند تا نسبت به صدور کارت آنان اقدام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.