برقراری عدالت میان کارمندان دولت با افزایش حقوق متناسب با دریافتی فعلی

0
برقراری عدالت میان کارمندان دولت با افزایش حقوق متناسب با دریافتی فعلی
برقراری عدالت میان کارمندان دولت با افزایش حقوق متناسب با دریافتی فعلی

پاراف برقراری عدالت میان کارمندان دولت با افزایش حقوق متناسب با دریافتی فعلی : غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به آثار کلان اقتصادی بودجه ۹۵ گفت: رشد اقتصادی ۵ درصدی، رشد سرمایه گذاری ۴.۷ درصدی، رشد نقدینگی ۲۰ درصدی و نرخ تورم ۱۱.۳ درصدی از آثار کلان اقتصادی بودجه ۹۵ است.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی در ادامه به تأمین اعتبار برای افزایش ضریب حقوق شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران دولت که باعث کاهش شکاف طبقاتی میان این قشر می شود، اشاره و عنوان کرد: این اعتبار متناسب با نرخ تورم به میزان 12 درصد برای حقوق های بیش از 1.5 میلیون تومان و افزایش متوسط 20 درصد حقوق های کمتر از 1.5 میلیون تومان است همچنین دولت تصمیم دارد تا پایان برنامه ششم حقوق این بخش از بازنشستگان را تا دو برابر افزایش دهد.

برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان و افزایش حقوق و مزایای مورد نیاز آن اعتباری بالغ بر 2 هزار و 300 میلیارد تومان در نظر گرفته شده همچنین به منظور فعال شدن واحدهای بهداشت و درمانی افتتاح شده، مجوز استخدام 17 هزار و 179 نفر به وزارت بهداشت داده شده است.

وی افزود: همچنین برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگانی که به علت کمبود اعتبار دستگاه اجرایی ذیربط در سنوات قبل انجام نشده، اعتباری بالغ بر 4.5 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: دولت تلاش داشته در لایحه بودجه 95 نابرابری حقوق دستگاه هایی که از مزایایی بند 10 ماده 68 استفاده می کردند با سایر دستگاه ها با تأمین اعتبارات مورد نیاز برای افزایش مزایای سایر دستگاه ها، رفع شود.

وی در همچنین به بیان سایر مجوزهای استخدامی که دولت در سال 95 خواهد داد اشاره کرد و یادآور شد: مجوز استخدامی 12 هزار نفر در آموزش و پرورش، 2 هزار نفر در دادگستری، هزار و 200 نفر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و 150 نفر در سایر دستگاه های قوه قضاییه همراه با محدود شدن نظام اداری نیز از دیگر مجوزهای استخدامی است که دولت به دستگاه های یادشده خواهد داد.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با بیان اینکه دولت تلاش دارد کسری اعتبار پرداخت حقوق و مزایای مستمر کارکنان دستگاه های اجرایی استانی و کمک به پرداخت اضافه کار و رفاهی آنها را با بار مالی هزار و 100 میلیارد تومان تأمین کند، بیان کرد:همچنین دولت قصد دارد برای تأمین زیرساخت مسکن مهر ،یارانه بپردازد که به این مورد 250 میلیارد تومان اختصاص می دهد.

این نماینده مردم در مجلس همچنین به سیاست های تشویقی دولت در لایحه بودجه 95 اشاره کرد و ادامه داد: قرار است دولت اعتباری بالغ بر بار مالی 200 میلیارد تومانی و 800 میلیارد تومان از محل اعتبارات هدفمندی یارانه ها برای تشویق صادرات غیرنفتی در قالب جایزه صادراتی اختصاص دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس در ادامه به اولویت بندی دولت در توزیع اعتبارات اشاره و اظهار کرد: در بخش اعتبارات هزینه ای و فصل حمایتی 27.1 درصد است که شامل اعتبارات مربوط به صندوق های بازنشستگی، مستمری های کمیته امداد امام(ره) و بنیاد شهید و امور ایثارگران می شود.خانه ملت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here