استان خوزستان بخاطر دافعه های جوی باید سهمیه استخدامی ویژه داشته باشد

0

پاراف خبر استان خوزستان بخاطر دافعه های جوی باید سهمیه استخدامی ویژه داشته باشد  به نقل از نورخوزستان: خوزستان از استان هایی است که در خروج نیروهای دولتی و تقاضای انتقال به استان های دیگر و تهران رکورد دار است ، این در حالی است که استان های خوش آب و هوا مثل اصفهان، شیراز، تهران و … بر عکس ما در جذب نیروهای با سابقه موفق هستند و ضمن اینکه خروجی ندارند با انتقال نیروهای با تجربه از استان هایی مثل خوزستان موافقت می کنند. این مساله در آموزش و پرورش بیش از سایر دستگاه ها به استان آسیب وارد می کند و موجب کمبود معلم و دبیر با تجربه می شود و مدیریت نقل و انتقال ها در این دستگاه واقعا هنر می خواهد تا نقل و انتقالات برون استانی دردسرساز نشود.
شاید تنها راه جلوگیری از خروج دبیران و فرهنگیان با تجربه از خوزستان تفاوت قائل شدن درحقوق و مزایای فرهنگیان خوزستان باشد بطوری که وزارت آموزش و پرورش با استان های خوش آب و هوا و استانی مثل خوزستان از نظر حقوق و امکانات معیشتی یکسان برخورد نکند چرا که اگر فرقی بین استانها با توجه به شرایط جوی و سختی زندگی قائل نشود مسلما هر کس که امکان خروج از استان را داشته باشد، حتی با مزایای اندک ترجیح می دهد به مناطق خوش آب وهوا مهاجرت کند.
لذا به نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می شود موضوع را در خانه ملت مطرح کنند و توجه وزارت آموزش وپرورش را به این مساله حیاتی که هر سال در استان حادتر می شود جلب كنند. برای اثبات قضیه هم تا دلتان می خواهد دلیل و مدرک وجود دارد و گردو خاک، گرمای بالای 50 درجه، کمبود رفاهیات و مشکلات دیگر را می توانند عنوان کنند. ضمنا برای چنین استان هایی باید سهمیه ویژه ی استخدام در نظر بگیرند تا به نوعی جبران انتقال نیروها شود. در سایر دستگاه ها هم چنین مشکلی وجود دارد اما در آموزش و پرورش بیشتر نمود پیدا می کند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید