تعداد زیاد کارمندان و کارکنان دولت ، صدای وزیر را در آورد!

0
وزیر ارشاد علی جنتی
وزیر ارشاد علی جنتی

پاراف تعداد زیاد کارمندان و کارکنان دولت ، صدای وزیر را در آورد! : علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای اداری که در سالن جلسات شهید عطایی استانداری آذربایجان غربی گفت: بخشی از درآمدهای دولت مشتمل بر نفتی، غیرنفتی، مالیات و … صرف حقوق کارکنان دولت و هزینه‌های جاری می‌شود، حال آنکه در صورت نبود خیل عظیم کارمندان این وجوه در فعالیت‌های عمرانی هزینه می‌شد.

وی اظهار داشت: بیکاری یکی از مهم‌ترین ریشه‌‌های ناهنجاری‌های اجتماعی قلمداد می‌شود، به ویژه اینکه در هر خانواده جوانان تحصیلکرده لیسانس و فوق لیسانس وجود دارد.

وی ادامه داد: طبق آمارهای رسمی اگر کسی روزانه دو ساعت مشغول باشد شاغل محسوب می‌شود، از طرف دیگر به دستفروشان عنوان بیکاری پنهان اطلاق می‌شود، که هیچ یک از این موارد درست نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از موانع ازدواج جوانان را بیکاری عنوان و خاطرنشان کرد: باید در راستای تحقق یافتن رونق اقتصادی با هدف رفع این سری از مشکلات گام برداشته شود.

انتقاد از تشکیل دولت حجیم و گسترده با بیش از ۳ میلیون نفر کارمند!

وی افزود: بخشی از درآمدهای دولت مشتمل بر نفتی، غیرنفتی، مالیات و … صرف حقوق کارکنان دولت و هزینه‌های جاری می‌شود، حال آنکه در صورت نبود خیل عظیم کارمندان این وجوه در فعالیت‌های عمرانی هزینه می‌شد.

این مسئول با اشاره به اینکه دولتمردان برای رونق بخشیدن به اقتصاد، کشاورزی، صنعت و بهبود محیط کسب و کار به طور مضاعف تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: از این رهگذر فرصت‌های شغلی مناسب برای اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان فراهم می‌شود.

وی دامنه گسترش استفاده از شبکه‌‌های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد، گفت: ضمن اینکه فضای مجازی از نکات مثبت و سازنده زیادی در ارتباط با توسعه علم و دانش و افزایش سطح آگاهی اقشار مختلف مردم برخوردار است، آسیب‌های زیادی به دنبال دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ابراز تأسف از این موضوع که استفاده نادرست شبکه‌های اجتماعی منجر به تغییر سبک زندگی، فروپاشی خانواده‌ها و بالا رفتن آمار طلاق شده است، اضافه کرد: باید سطح آگاهی مردم پیرامون نحوه استفاده از ابزارهای ارتباطی نوین بالا ببریم.

این مسئول به ارمغان غرب در ارتباط با ازدواج سفید به عبارت دیگر ارتباطات نامشروع اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع نیز یکی از آسیب‌های مطروحه در حوزه استفاده‌های نادرست شبکه‌های اجتماعی مطرح است.

وی با اشاره به اینکه اجرای قانون منع استفاده از دیش‌های ماهواره‌ای با وجود تلاش‌های مأموران انتظامی استان‌ها همچنین فعالان فرهنگی اثری نداشت، افزود: در فضای مجازی نیز سایت‌ها با وجود فیلتر کردن به وسیله فیلترشکن در دسترس جوانان قرار دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: به وسیله ارتقای سطح آگاهی آحاد جامعه به انواع گوناگون مانند تولید فیلم، کتاب، بازی‌های رایانه‌ای آنها را مقابل آسیب‌ها مصون سازیم.*ایران.

 تعداد زیاد کارمندان و کارکنان دولت ، صدای وزیر را در آورد!

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here