آخرین جزئیات لایحه اصلاح ساختار دولت و زمان صدور احکام بازنشستگان

پاراف آخرین جزئیات عدم محدودیت سقف حقوقی ۴ گروه از بازنشستگان و دو شغله های وزارت ورزش : مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری چهار گروه از بازنشستگان کشوری شامل اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، قضات، دیوان محاسبات کشور و کادر سیاسی وزارت امور خارجه را فاقد سقف حقوق عنوان کرد.

اکبر شیرمحمدی اظهار داشت: برغم اینکه این ۴ گروه سقف حقوق ندارند، تنها دو نفر از بازنشستگان کشوری بیش از ۱۴ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه جمع بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری یک میلیون و ۲۷۷ هزار و ۲۳۲ نفر شامل یک میلیون و ۴۹ هزار و ۱۱۰ نفر از مشترکین، بازنشستگان و ۲۲۸ هزار و ۱۲۲ نفر از مشترکین، متوفی یا وظیفه بگیر هستند، گفت: وظیفه بگیران یا مستمری بگیر صندوق شامل همسر دائم، فرزندان، پدر و مادر، شوهر و نوادگان هستند.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۵ حداقل حقوق وظیفه ۹ میلیون ریال و حداکثر حقوق هفت برابر حداقل حقوق یعنی ۶۳ میلیون ریال است، گفت: برای دریافت حقوق وظیفه، برای فرزندان که فرزند دختر و پسر تا ۲۰ سالگی یا چنانچه دانشجو باشند تا ۲۵ سالگی، فرزند دختر در صورت نداشتن شغل و شوهر بدون محدودیت سنی، فرزندان علیل یا ناقص العضو که از کارافتادگی دائم داشته و در کفالت مستخدم متوفی بوده باشند، نوادگان دختر یا پسر در صورتی که پدرشان فوت شده و در کفالت پدربزرگ بازنشسته باشند، می‌توانند از حقوق وظیفه استفاده کنند.

بازنشسته‌های ورزش فرصت زیادی ندارند

ابلاغیه دولت و جدیت مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف بازنشسته‌ها یک ماه و نیم پیش اعلام شد و در همین خصوص دکتر حسن روحانی، قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی کشور ابلاغ کرد که این مصوبه مجلس و نامه روحانی به وزرایش، فصل‌الخطاب همه مدیران بازنشسته در ورزش ایران است.

سازمان بازرسی کل کشور نیز با پیگیری‌هایی که در این خصوص دارد روند همکاری وزارت ورزش و جوانان را در این ارتباط مطلوب ارزیابی کرده است. به گفته یک مقام آگاه در سازمان بازرسی کل کشور محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان تاکنون اهتمام خوبی در بحث دو شغله‌ها، منع به‌کارگیری اعضای شورای شهر و بحث دو تابعیتی‌ها و افراد دارای گرین‌کارت در ورزش داشته و با قانون منع به‌کارگیری افراد بازنشسته در ورزش نیز قانونمدار رفتار کرده است.

وزارت ورزش و جوانان دو شغله‌ها را از ریاست در فدراسیون کنار گذاشته و اعضای شورای شهر نیز نتوانستند همزمان با کار در شورا، صندلی ریاست را در فدراسیون اشغال کنند. نمونه‌های بارز این قانونمداری را می‌توان در انتخابات قایقرانی با احمد دنیامالی و وزنه‌برداری با حسین رضازاده جست‌و‌جو کرد که هر دو از فدراسیون‌های مربوط کنار کشیدند. حتی در زمینه افراد دو تابعیتی و دارای گرین‌کارت به نتیجه رسیدیم و شاهد خروج این افراد از راس فدراسیون‌های ورزشی هستیم.

این مقام سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ابلاغیه دولت در گفت‌وگو با جام‌جم اضافه می‌کند: هنوز از فرصت ۶۰ روزه کناره‌گیری بازنشسته‌های ورزش باقی مانده است و طبق اطلاعات ما وزارت ورزش و جوانان برای فدراسیون‌هایی که با افراد بازنشسته اداره می‌شوند، برنامه‌ریزی کرده است تا دچار چالش نشوند و در فضایی آرام و بدون تنش تغییرات مرتبط با روسای بازنشسته این فدراسیون‌ها انجام شود.جام جم.

به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.