تازه ترین جزئیات و اخبار استخدامی در وزارت آموزش و پرورش

0
تازه ترین جزئیات و اخبار استخدامی در وزارت آموزش و پرورش
تازه ترین جزئیات و اخبار استخدامی در وزارت آموزش و پرورش

پاراف تازه ترین جزئیات و اخبار استخدامی در وزارت آموزش و پرورش : رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت : استخدام پیمانی افراد پذیرفته شده در آزمون ، پس از موفقیت در دوره مهارت آموزی ، از تاریخ یک مهرماه سال ۹۵ خواهد بود و این افراد بعد از طی دوره یکساله مهارت آموزی و موفقیت درآزمون و ارزشیابی پایانی به استخدام پیمانی آموزش و پرورش درخواهند آمد .

استخدام پیمانی افراد پذیرفته شده در آزمون ، پس از موفقیت در دوره مهارت آموزی ، از تاریخ یک مهرماه سال ۹۵ خواهد بود

محمدحسین سلیمی جهرمی درخصوص وضعیت افراد پذیرفته شده در آزمون استخدامی سال گذشته آموزش و پرورش ، اظهار کرد: استخدام پیمانی سال ۱۳۹۴ در آموزش وپرورش ، به استناد ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و براساس مجوز شماره ۱۳۵۳۲ مورخ هفتم اردیبهشت ماه ۹۴ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صورت گرفته و استخدام افراد پذیرفته شده منوط به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی و کسب گواهی صلاحیت حرفه معلمی است.

استخدام پیمانی افراد پذیرفته شده در آزمون ، پس از موفقیت در دوره مهارت آموزی ، از تاریخ یک مهرماه سال ۹۵ خواهد بود و این افراد بعد از طی دوره یکساله مهارت آموزی و موفقیت درآزمون و ارزشیابی پایانی به استخدام پیمانی آموزش و پرورش درخواهند آمد .

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات با بیان این که موضوع استخدام سال ۹۴ هیچ ارتباطی به مجوزهای استخدامی سال ۹۵ ندارد ، خاطر نشان کرد: هرگونه استخدام در دستگاه های اجرایی کشور از جمله آموزش و پرورش ، منوط به رعایت مفاد ماده ۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه کشور است که از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با رعایت سایر ضوابط و مقررات صادر می شود.

تعیین سهمیه خانواده ایثارگران در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

محمد حسین کفراشی مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: خانواده شاهد و ایثارگران سهم ۲۵ درصدی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارند.

محمد حسین کفراشی مشاور وزیر و مدیرکل دفترامور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص اختصاص سهم ویژه‌ای به فرزندان شاهد و ایثارگر برای استخدام در آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش درخواست استخدام نیروی انسانی را به سازمان مدیریت ابلاغ کرده و در انتظار پاسخ قطعی این سازمان است.

براساس قوانین وضع شده در صورت اعلام مجوز رسمی آزمون استخدامی، ۲۵ درصد از سهمیه استخدام به ایثارگران اختصاص می یابد.

کفراشی ادامه داد: هرگز از این سهمیه کاسته نشده و حتی در صورت امکان آن را افزایش می دهیم.
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به ماده ۵۱ فوق العاده ویژه ایثارگران برای خانواده های شاهد و ایثارگر اظهار کرد: در حال حاضر این ماده و روند اجرایی شدن آن در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح شده و در حال پیگیری است.قول های مساعدی برای تحقق ماده ۵۱ داده شده اما هنوز تأیید قطعی برای آن اعمال نشده است ولی به شدت پیگیر اجرایی شدن این ماده هستیم.

۱۰ اقدام مهم آموزش و پرورش در زمینه استخدام نیروی انسانی

وزارت آموزش و پرورش از ابتدای دولت یازدهم به منظور جذب و استخدام نیروی انسانی برنامه‌هایی را پیاده کرده است که از جمله مهم ترین آنها جذب ۵۰۰۰ نیروی انسانی و رفع مشکل سربازمعلمان است.۱۰ اقدام مهم آموزش و پرورش در زمینه استخدام نیروی انسانی طی سه سال اخیر این چنین اعلام شده است.

صدور مجوز استخدام ۴۱۱ نفر از ورودی‌های سال ۸۸ دانشگاه‌های شهید رجایی و آموزشکده فنی دختران شریعتی و شروع به کار آنها پس از طی مراحل استخدامی از سال ۹۲، انجام مراحل استخدام ۱۸ هزار دانشجو (در سال ۹۲)، ۱۰ هزار دانشجو (در سال۹۳)،۴ هزار و ۹۰۳ دانشجو (در سال ۹۴) در دانشگاه فرهنگیان و صدور احکام مربوط، جذب ۵ هزار نیروی آموزشی پیمانی آزاد در سال، برگزاری آزمون و انجام مصاحبه و اعلام پذیرفته شدگان نهایی برای اشتغال از مهر ماه ۹۵، جذب ۱۲ هزار نفر سرباز معلم طی سه سال گذشته و به کارگیری آنها در مناطق موردنیاز کشور از جمله مهم ترین آنها است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here