آخرین خبرها از بیمه تکمیلی فرهنگیان، حذف فوق‌العاده ویژه از پاداش پایان خدمت بازنشستگان و ثبت اطلاعات فرزندان غیرشاغل بازنشستگان

گودرز کریمی فر مدیر کل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش درباره بیمه تکمیلی معلمان در اسفندماه سال گذشته اعلام کرد: ما می‌دانیم که معلمان در زمینه بیمه تکمیلی شان نگرانی‌هایی دارند اما به دنبال این هستیم تا با بازنگری بیمه طلایی معلمان سطح رضایت مندی آنها را افزایش دهیم.

همچنین علی اللهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در ۱۴ اسفند ماه سال گذشته تأکید کرد: در سال۹۷ شکل بیمه را اصلاح می‌کنیم و یا با دیگر بیمه‌ها قرارداد می‌بندیم و یا با کارگزار بیمه آتیه سازان به روش بیمه گری و نه صندوقی ادامه می‌دهیم. پیشنهادهای ما برای تغییر شکل بیمه از محل منابع موجود است.

علی اللهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ۱۴ اسفندماه ۹۶ اعلام کرد از اولویت‌های ما در سال ۹۷ تغییر شکل بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان است، چند پیشنهاد را آماده کرده‌ایم و از دانش افرادی که اهل فن و خبره هستند استفاده کردیم تا یکی از این پیشنهادهای موجود را از اوایل سال ۹۷ اجرا کنیم و از این وضعیت خارج شویم.

وی درباره تغییر بیمه فرهنگیان گفت: ‌وزارت آموزش‌وپرورش بودجه و اعتباری برای کمک‌های رفاهی ندارد و به مدت سه سال است که بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان را به روش صندوقی اجرا می‌کند اما چون این روش در طولاتی مدت به نفع فرهنگیان نیست در حال مذاکره و رایزنی با دیگر بیمه‌ها هستیم که تعرفه مشخصی را برای ما در نظر بگیرند. وزارت آموزش و پرورش تا آبان ماه با بیمه قرارداد دارد و تا آن زمان سعی خواهیم کرد تغییری در بیمه فرهنگیان ایجاد کنیم.ایران.

حذف «فوق‌العاده ویژه» از پاداش پایان خدمت بازنشستگان

الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی درباره مصوبه اخیر دولت مبنی بر حذف فوق‌العاده شغل از پاداش پایان خدمت بازنشستگان ارائه کرد و گفت: این مصوبه از امسال اجرا می‌شود. وی درباره علت حذف فوق‌العاده ویژه از پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی اظهار کرد: حذف فوق‌العاده ویژه از پاداش پایان خدمت جزو مصوبات دیوان محاسبات است که دولت به همه دستگاه‌ها ابلاغ کرده است.

تا زمانی که شخص شاغل است و حقوق دریافت می‌کند فوق‌العاده را در حقوقش را دارد. اما پس از فراغت از شغل از حالت مستمر خارج شده و در محاسبه پاداش پایان خدمت لحاظ نمی‌شود.

این مصوبه عطف به‌ماسبق نمی‌شود و از امسال به اجرا در می‌آید. تاریخ اجرا را هنوز به طور قطعی اعلام نکردند و ممکن است نیمه دوم سال باشد.

الهیار در پاسخ به اینکه با حذف فوق‌العاده ویژه چه میزان از دریافتی پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته کاسته خواهد شد؟ گفت: بستگی به درصدی دارد که به دستگاه‌ها ابلاغ شده است. فوق‌العاده از حدود ۲۵ درصد تا ۵۰ درصد در دستگاه‌های اجرایی متفاوت است و در آموزش و پرورش ۳۲ درصد است. این درصد در فرمولی قرار گرفته و محاسبه می‌شود.ایسنا.

اطلاعات «فرزندان غیرشاغل بازنشستگان» ثبت می‌شود

سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری از راه‌اندازی سامانه بانک ثبت اطلاعات تخصصی فرزندان غیرشاغل بازنشستگان تحت پوشش این صندوق در سایت پایش خبر داد و گفت: این بانک صرفاً برای جمع‌آوری اطلاعات فرزندان متخصص و غیرشاغل بازنشسته است. به گزارش ایسنا، محمدرضا افشار اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که صندوق بازنشستگی کشوری با تأکید مدیرعامل صندوق و با حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی خواهد کرد، راه‌اندازی تعاونی‌های چند منظوره با هدف ایجاد کارآفرینی و اشتغالزایی برای فرزندان متخصص بازنشستگان تحت پوشش است. افشار گفت: برای راه اندازی تعاونی‌های چند منظوره و فراهم کردن بستر اشتغال فرزندان بازنشسته، بازنشستگان کشوری می‌توانند از طریق این سامانه، اطلاعات مربوط به فرزندان جویای کار خود را ثبت کنند.ایران.

5.0
01

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود رایگان قالب و افزونه های پریمیوم و اورجینال فارسی شده برای وردپرسکلیک کنید