آخرین خبرها از بررسی لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری، تغییرات در نوع استخدام افراد در دولت

ارجاع قانون مدیریت خدمات کشوری به هیات رئیسه مجلس

عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری به هیات رئیسه مجلس ارجاع شده است و نشست های مشترکی نیز بین این کمیسیون و بازنشستگان عزیز برگزار شده و ما در جریان مشکلات بازنشستگان هستیم.

معیشت و زندگی بازنشستگان سخت است و تورم باعث ضعیف شدن و کاهش قدرت خرید این عزیزان شده است. بازنشستگان در گذشته و در زمان اشتغال کسورات خود را پرداخت کرده اند و طبیعتا ما اکنون باید آن را بازگردانیم.

به گزارش هم رده به نقل از صندوق بازنشستگی کشور، وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری برای ادامه حیات خود باید طرح و نسخه مشخصی را آماده و ارائه کند، گفت: اگر نیاز به بازنگری قوانین یا تصویب قانون تازه ای باشد کمیسیون اجتماعی آمادگی لازم را دارد و ما در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خانه ملت در تشریح لایحه دائمی شدن قانون خدمات کشوری گفت، در لایحه ارائه شده دولت درباره اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری، استخدام رسمی در دستگاه‌های دولتی حذف شده اما مجلس به دنبال اصلاح آن است.

مقرر شده بود اصلاحیه این قانون به کمیسیون مشترک ارائه شود اما با پیگیری های انجام شده از دکتر لاریجانی به جای ارجاع به کمیسیون مشترک به کمیسیون اصلی خود یعنی اجتماعی ارجاع شد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری بعد از قانون اساسی یکی از مهمترین قوانین کشور است، افزود: زیرا در این قانون در مورد سرنوشت حقوق بگیران وکارمندان کشوری و لشکری تصمیم گیری می شود.

وی با یادآوری اینکه لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری با حضور مسئولان دولتی و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس در نشست دیروز کمیسیون اجتماعی بررسی شد، تصریح کرد: نمایندگانی که در تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۸۶ دخیل بودند در این نشست حضور داشتند و از نظرات آنها استفاده کردیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نهایت اهتمام خود را برای بررسی و تصویب هر چه سریع تر لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری به کار خواهیم برد، گفت: تلاش خواهیم کرد کلیات آن در نشست فردا تصویب شود؛ البته از هفته آینده حتی روزهایی که کمیسیون ها جلسه ندارند بررسی آن را ادامه خواهیم داد تا بتوان قانونی کارآمد تصویب و آن را برای بررسی و تصویب نهایی به صحن علنی ارائه کرد.

مجلس در پی رفع بی عدالتی هاست

عزیزی با یادآوری اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری در زمان تصویب باعث عدالت شد اما در حال حاضر برخی بی عدالتی ها را به دنبال داشته و نیازمند بروزرسانی است، ادامه داد: این قانون باید به روز شود تا بتوان احتیاجات نسبی و نیازهای کارکنان دولتی و لشکری را رفع کرد.

به دنبال آن هستیم تا جایی که امکان دارد بی عدالتی محضی که در پرداخت حقوق کارکنان وجود دارد را تعدیل کرد زیرا در یک مجموعه چندین کارمند در کنار هم کار می کنند و رشته تحصیلی، کار و زمان جذب آنها مشترک است اما متاسفانه نوع پرداختی ها و قراردادشان با هم تفاوت دارد و این ظلمی آشکار بوده و باید عدالت نسبی برقرار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.