فروردین ماه ۹۷ زمان راه اندازی سامانه حقوق مدیران دولتی

در حالی که طبق قانون برنامه ششم باید تا پایان امسال سامانه ثبت و اعلام عمومی حقوق مدیران راه اندازی می شد، معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به طراحی سامانه مذکور، ابراز امیدواری کرد که ثبت حقوق مدیران در فروردین سال ۹۷ اجرایی شود.

به گزارش هم رده به نقل از خراسان، روز دوشنبه، احمد توکلی مدیر دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به تاخیر دولت در راه اندازی این سامانه، تهدید به برگزاری تجمع اعتراضی در این باره کرده بود.

جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در توئیتی نوشت که دیروز سه شنبه، گزارش نهایی تدوین سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم از سوی مشاور ارائه شد. سامانه کامل و جامعی طراحی شده است و امیدواریم نحوه استقرار و اجرای آن به سرعت در دولت تصویب شود تا بتوانیم طبق پیش‌بینی قانون، پرداخت‌های مدیران را در فروردین ۹۷ در آن ثبت کنیم.گفتنی است دولت در ماده ۲۹ قانون برنامه ششم مکلف شده است تا سامانه جامع حقوق و مزایای مدیران را در سال اول برنامه راه‌اندازی کند.

برنامه ششم از ابتدای امسال ابلاغ شد بنابراین باید این سامانه تا پایان امسال راه اندازی می شد. حتی پیش از آن، سال ۹۵ همزمان با بالا گرفتن بحث حقوق‌های نجومی رئیس جمهور دستور داده بود که ظرف یک ماه آینده حقوق مدیران به صورت شفاف در دسترس افکار عمومی قرار بگیرد.

امکان «دسترسی عمومی» فراهم می شود؟

اگرچه انصاری در توئیت کوتاه خود صرفا از ثبت حقوق مدیران سخن گفت اما طبق ماده ۲۹ این سامانه باید به نحوی باشد که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد فوق مشخص و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و “عموم مردم” فراهم شود. طبق این قانون حقوق مدیران تمام دستگاه های دولتی و عمومی غیردولتی از جمله ستاد اجرایی، قرارگاه های سازندگی، صدا و سیما و بنیادها و مؤسسات زیر نظر ولی‌فقیه، مشمول این قانون هستند و تنها وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی مستثنی شده اند.

نوبخت : حقوق همه کارمندان واریز شد

سخنگوی دولت درباره پرداخت حقوق اسفند اظهار کرد : به خزانه ابلاغ کرده ایم که مبالغ را به دستگاه ها بدهد و خزانه چک حقوق ها را به بانک مرکزی و بانک‌ مرکزی به حساب دستگاه ها واریز کرده است. اگر دستگاهی دریافتی نداشته است ، به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند زیرا از نظر ما همه تخصیص حقوق‌ها داده شده است.

محمد باقر نوبخت در نشست خبری درباره وضعیت واریز حقوق کارکنان نیروهای مسلح و فرهنگیان نیز گفت: حقوق نیروهای مسلح به سازمان نیروهای مسلح داده شده است و من تاکید کرده ام که سازمان نیروهای مسلح امروز (سه شنبه) حقوق کارکنان خود را واریز کند. همچنین حقوق فرهنگیان را هم پرداخت کرده ایم و تا پایان سال اضافه کار و حق التدریس فرهنگیان نیز پرداخت می‌شود.

مسئولان و مقامات سیاسی همگی زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند

نوبخت در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت سامانه دریافتی مسئولان و مدیران گفت: سازمان اداری و استخدامی کشور، مسئولیت راه‌اندازی این سامانه را بر عهده دارد. مسئولان و مقامات سیاسی همگی زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند و افزایش ۱۰ درصدی حقوق‌ها نیز شامل آن ها نمی‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.