حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی 15 درصد افزایش یافت

0

پاراف حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی 15 درصد افزایش یافت به نقل از دولت :  با تصویب دولت، میزان مستمری مشمولان سازمان تامین اجتماعی همانند شاغلان، به میزان پانزده درصد مستمری اسفند ماه 1393 افزایش یافت.

آیین نامه اجرایی موضوع پرداخت کمک هزینه تحصیلی به ایثارگران، حافظان کل قرآن کریم و قاریان ممتاز کشوری در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و موسسات پژوهشی از دیگر مصوبات هیئت وزیران بود.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که بر اساس تبصره 20 شناسایی و حذف یارانه بگیران پردرآمد ازجانب دولت اجرایی شده است یا خیر، افزود: تبصره 20 درباره چگونگی منابع و مصارف و احیاناً حذف گروه‌هایی از افراد یارانه بگیر است.

وی گفت: البته برای اجرای این تبصره باید آیین‌نامه اجرایی آن در دولت تصویب شود که هنوز به این تبصره نرسیده‌ایم.

نوبخت گفت: آنچه در بند (ه) تبصره 20 قانون بودجه تأکید شده این است که دولت موظف است افراد پردرآمد را مشخص و با تصویب آیین‌نامه اجرایی یارانه پردرآمدها را قطع کند.

وی افزود: تصویب آیین‌نامه اجرایی به دولت واسپاری شده است.

سخنگوی دولت گفت: بنابراین چون این آیین‌نامه هنوز تصویب نشده این اقدام صورت نگرفته است.

وی افزود: براساس تکلیف بودجه سال 94 تا الآن هیچ یارانه بگیری از دریافت یارانه‌ها حذف نشده است.

نوبخت گفت: البته کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند یا افرادی که به‌نحوی اطمینان حاصل شده که پردرآمد هستند و قبلاً حذف شده بودند یارانه آنها همچنان حذف است و ما حذف جدیدی نداشته‌ایم.

وی افزود: بنابر این آنچه در فروردین امسال اتفاق افتاد ناشی از تشخیص تبصره 21 بودجه سال 93 کل کشور بوده است که براساس آن ایرانیان خارج از کشور حذف شدند و البته در صورتی که درباره تبصره 20 بودجه سال 94 آیین‌نامه‌اش را مصوب کنیم حتماً به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نوبخت در پاسخ به این پرسش “آیا خبر حذف 5 گروه جدید یارانه بگیران را که در روزهای اخیر در رسانه‌ها منتشر شده است، تأیید می کنید؟” گفت: این صحت ندارد.

وی افزود: چون باید برای حذف افراد یا گروه‌های جدید تبصره 20 بودجه 94 مصوب شود و هنوز این اتفاق نیفتاده بنابراین، این موضوع صحت ندارد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید