دیدگاه های مقام معظم رهبری درباره نماز

0
دیدگاه های مقام معظم رهبری درباره نماز
دیدگاه های مقام معظم رهبری درباره نماز

پاراف دیدگاه های مقام معظم رهبری درباره نماز : برای دانلود متن کامل این مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، پیشخوان زیر را برای مطالعه‌ی بیشتر در زمینه‌ی نماز پیشنهاد می‌کند:

دیدگاه های مقام معظم رهبری درباره نماز

«حقیقت آن است که نماز با نقش عظیم تربیتی، با تأثیر شگرف در ایجاد آرامش و سکینه‌ی قلبی مؤمنان، با دمیدن روح توکل و تقوا و اخلاص در نمازگزار، با ایجاد فضای تقدس و معنویت در پیرامون نمازگزار که موجب دوری او و دیگران از گناه است، و با درسهای معرفتی گوناگون که در الفاظ و اذکار آن نهفته است، بسی بیش از صرفاً یک وظیفه‌ی شخصی، و در واقع دارای نقش کلیدی در اداره‌ی فرد و جامعه است. ۱۳۷۶/۰۷/۰۷»
این جملات تاحدودی نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مقوله‌ی نماز را به ما نشان می‌دهد. نماز در اندیشه‌ی آیت الله العظمی خامنه ای صرفا جایگاهی فردی و شخصی نداشته بلکه دارای ابعاد مهم جمعی و اجتماعی است.
رهبر انقلاب در بیانات گوناگون خود پیرامون نماز، ضمن تبیین اهمیت بینادین آن در سیر رشد فردی و اجتماعی، بر مقوله‌ی نماز خوب تأکید بسیار جدی داشته‌اند. اقامه‌ی نماز در اول وقت، توجه به روح نماز از طریق اندیشه در اذکار و معانی آن و نمازِ با حضور قلب از جمله شاخص‌ها و معیارهای نماز خوب در نگاه آیت الله خامنه ای است. آنچه در ادامه می‌آید مباحثی مانند: اهمیت و جایگاه نماز، توجه به روح نماز در کنار جسم نماز، وظایف افراد نسبت به نماز و … را در بر می‌گیرد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید