آشنایی با نحوه بازنشستگی ایثارگران، جانبازان و آزادگان

1

پاراف آشنایی با نحوه بازنشستگی ایثارگران، جانبازان و آزادگان : اشاره: مابه‌التفاوت صندوق 9 درصد (كشوري) به 7 درصد (تامين اجتماعي) و سنوات ارفاقي جانبازان بر عهده كيست؟ در بحث هزينه و موارد اشاره شده باتوجه به مكاتبات شركت مخابرات ايران ،آراي ديوان عدالت اداري و تغيير حالت صندوق بازنشستگان كشوري به تأمين اجتماعي باتوجه به خصوصي‌ شدن شركت، بر عهده همكاران است و چنانچه در آينده تغييراتي ايجاد شود اطلاع‌رساني خواهد شد.

جانبازان 9 درصد با 20 درصد جانبازي و بالاتر باتوجه به سنوات ارفاقی آیا می توانند از این مزیت استفاده نکرده و با توجه به دو سال مهلت داده شده، سال آینده و یا با پایان 30سال خدمت باز نشسته شوند؟ خیر این همکاران می بایست جهت استفاده از پاداش تشویقی موضوع مصوبه شرکت مخابرات ایران از تاریخ حائز شرایط شدن جهت بازنشستگی در فرصت یکماهه نسبت به ثبت وارسال در خواست خود اقدام کنند.سنوات ارفاقی به شرح ذیل است:

20% جانبازي 3 سال

25%‌ 4 سال

30% 5 سال

35% 6 سال

40% و 45% 7 سال

50% ، 55% 8 سال

60% و 65% 9 سال

و 70% و بالاتر 10 سال

جانبازان 40% و بالاتر درصورت تاييد كار افتادگي از سقف‌ 10 سال سنوات ارفاقی برخوردار مي‌شوند.

باتوجه به مهلت يك ماهه جهت تقاضا بازنشستگي و روند طولاني اداري جهت تاييد مدارك و نامه‌نگاري با بنياد جانبازان آيا تدابيری انديشيده شده است؟ لازم به یاداوری است که مهلت یکماهه‌اعلامی، فقط به منظور ثبت تقاضای بازنشستگی در سیستم اتوماسیون اداری بوده وجانبازان عزیز در حالت عادی وباتوجه به گردش اداری تعریف شده بین بنیاد جانبازان وصندوق های باز نشستگی انشاءالله مشکلی نخواهند داشت . در مواردخاص نیز باارائه مسندات لازم وکسب مجوز از شرکت مخابرات ایران امتیاز بهره مندی از پاداش تشویقی باتوجه به تاریخ تقاضا پابرجا است .

نحوه محاسبه حقوق و مزاياي و سنوات ارفاقي جانبازان چگونه است؟ اين محاسبه طبق ماده 12 مصوبه است که باتوجه به پست سازماني جانبازان کارمند علاوه بر پاداش سنوات قانونی، تا سقف 30 سال، 40 روز ، جانبازان در سطح شغل كارداني، 35 روز، كارشناسي و بالاتر 30 روزپاداش تشویقی دریافت می کنند.

مبناي محاسبه انتقال سوابق قراردادی ابتدای خدمت درصندوق تامین اجتماعی 7 درصد به صندوق بزنشستگی 9 درصد چيست؟ باتوجه به اصلاحیه هیئت وزیران در خصوص قانون نقل وانتقال سوابق بین صندوق های بازنشستگی ، محاسبه مابه‌التفاوت کسور بازنشستگی ناشی از انتقال حق بیمه بماخذ 5/22 درصد حقوق و مزاياي مشمول کسور زمان تقاضااست. بنابراین جانبازان عزیز می توانند جهت انتقال این سوابق با ارائه درخواست وارسال از طریق رابطین ایثارگران ویا امور اداری به اداره کل منابع انسانی اقدام کنند.

باتوجه به سابقه جانبازان امكان تهاتر وجود دارد؟ امكانش وجود ندارد.

آيا سقف سنوات ( سنوات ارفاقی قابل استفاده)میان آزادگان وجانبازان يكسان است؟ خیر جانبازان از سنوات ارفاقي تا سقف 30 سال بهره مند می شوند ولی ایثارگران مشترک صندوق های تامین اجتماعی وباز نشستگی دارای محدودیت سقف 30سال جهت استفاده از سنوات ارفاقی نمی باشند.*پیام تهران آنلاین.

یک دیدگاه

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید