آموزش نحوه صحیح غذا خوردن در محل کار

0

پاراف آموزش نحوه صحیح غذا خوردن در محل کار : شاید خوردن یک ناهار سالم و داشتن تنوع غذایی در ناهار که یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی روزانه است، برای خانم‌های خانه‌دار یا آقایانی که ظهرها برای صرف غذا به منزل می‌روند، کار سختی نباشد، اما کسانی که تمام‌وقت سر کار هستند و مجبورند ناهار را بیرون از خانه میل كنند و نمی‌خواهند غذاهای چرب و پرکالری رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها را بخورند، خوب می‌دانند که تهیه کردن و بردن غذا به محل کار، چندان هم ساده نیست.

اما چه باید کرد!؟

* یک ظرف مخصوص نگهداری غذا تهیه کنید

نبودن یخچال در محل کار شما به این معنا نیست که شما نمی‌توانید یک غذای کامل را که احتمال فساد آن وجود دارد، با خود به سرکار ببرید. شما می‌توانید به راحتی ظرف‌هایی که به مدت طولانی غذا را گرم یا سرد نگه می‌دارند (فلاسک)، تهیه کنید و تا زمان صرف ناهار، غذای‌تان را درون آن نگهداری کنید.

* آخر شب که به آشپزخانه رفتید، یک دسر خوش‌مزه برای سر کارتان درست کنید

برای این کار کافی است که چند نوع میوه ی دلخواه مانند هلو و سیب را پوست کنده و با هم ترکیب کنید. بد نیست که کمی هم ماست کم‌چرب به آنها اضافه کنید. بعد دسرتان را درون یک ظرف پلاستیکی دردار بریزید و در آن را محکم ببندید و تا صبح بگذارید در یخچال بماند. صبح قبل از رفتن به محل کار، 10 تا 15 دقیقه دسرتان را در فریزر قرار دهید و بعد آن را در کیف‌تان بگذارید. این طوری بعد از ناهار، یک دسر سالم و خوش‌مزه خانگی خواهید داشت.

* هنگام تهیه شام، ناهار فردای‌تان را هم آماده کنید

اگر غذاهای سر کارتان، مطابق میل و رژیم غذایی شما نیست و احساس می‌کنید وقت کافی هم برای تهیه غذای فردایتان ندارید، بهترین کار این است که تا وسایل آشپزی برای تهیه شام دم‌دستتان است، تدارک ناهار فردایتان را هم ببینید.

یک راه ساده این است که مقدار مواد تشکیل دهنده شام‌تان را زیاد کنید و از همان غذای شام، برای ناهارتان هم ببرید، اما اگر دوست ندارید دو وعده غذایی یک جور بخورید، می‌توانید مثلا مقدار بیشتری گوشت یا مرغ بپزید و آن مقدار اضافه را با کمی پیاز، قارچ، نخودفرنگی، ذرت یا حتی کلم‌بروکلی ترکیب کنید تا فردا یک غذای جدید برای خوردن داشته باشید.

* آدم‌های خوش اشتها باید لیست غذا تهیه کنند

اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق تنوع غذایی هستند و از خوردن غذاهای تکراری خسته می‌شوند، بهتر است که برای خودتان یک لیست یک ماهه از انواع ساندویچ‌ها و غذاهای سبک و سالم تهیه کنید و هر روز با مراجعه به آن لیست، غذای جدیدی را تجربه کنید. ساندویچ مرغ با نخودفرنگی، گوشت با ذرت، و قارچ با سویا می‌توانند در لیست غذای شما جای بگیرند.

* برای تهیه غذا، شریک پیدا کنید

شاید یکی از مشکلات خوردن غذای خانگی در سر کار، بردن و آوردن و تهیه آن باشد. شما برای حل این مشکل می‌توانید با 4 یا 5 نفر از همکاران خود که سلیقه‌‌های غذایی یکسانی با شما دارید، شریک شوید و هر روز یکی را مسئول تهیه غذا کنید.

این طوری علاوه بر اینکه طعم‌های مختلف غذاها را تجربه می‌کنید، دیگر مجبور نیستید که هر روز غذا بپزید و سر کار ببرید، بلکه هر 4 یا 5 روز یک ‌بار نوبت شما می‌شود.

* سالم‌ترین منوی غذایی رستوران را انتخاب کنید

اگر شما جزو آن دسته افرادی باشید که عادت ندارند با خود غذا به محل کار ببرند، مجبورید هر روز غذایی چرب و پرکالری از بین منوی رستوران‌های مختلف انتخاب کنید. توصیه اول ما به شما تهیه یک غذای ساده و سبک در خانه است، زیرا با این کار دیگر غذاهای رنگارنگ رستوران‌، اشتهایتان را تحریک نمی‌کنند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here