اعطای وام به پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش

0
اعطای وام
اعطای وام

پاراف اعطای وام به پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش : سید محمد بطحایی معاون مدیریت توسعه وزارت آموزش وپرورش گفت پیش از فارغ‌التحصیلی از دوره‌های حرفه‌ای معلمی به پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش وام اعطا می‌شود تا شهریه به دانشجومعلمان ماده ۲۸ فشار نیاورد.

حتماً تا پیش از فارغ‌التحصیلی آنان از دوره‌های حرفه‌ای معلمی وام اعطا می‌شود تا هزینه‌ها به دانشجومعلمان فشار نیاورد.

سید محمد بطحایی در گفت‌و‌گو با مهر درباره اعطای وام به دانشجومعلمان ماده ۲۸ گفت: متأسفانه اعطای وام به دانشجومعلمان ماده ۲۸ که در حال گذراندن دوره تربیت حرفه‌ای معلم هستند به تأخیر افتاده است.

وی افزود: باید تسهیلات بانکی را از شبکه‌های بانکی دریافت کنیم لذا امکان هماهنگی تا امروز با بانک‌ها فراهم نشده است.

معاون مدیریت توسعه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: حتماً تا پیش از فارغ‌التحصیلی آنان از دوره‌های حرفه‌ای معلمی وام اعطا می‌شود تا هزینه‌ها به دانشجومعلمان فشار نیاورد.

بطحایی با بیان اینکه دانشجو معلمان ماده ۲۸ با سختگیری و تهدید پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شهید رجایی بابت شهریه روبه‌رو هستند، گفت: با دانشگاه‌های متولی برگزاری دوره‌ها صحبت می‌شود تا به دانشجومعلمان فشار وارد نکنند.

پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش که به ماده ۲۸ معروف هستند باید دوره تربیت حرفه‌ای معلمی را در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی با پرداخت شهریه بگذرانند. این دوره‌ها از اسفند ماه سال ۱۳۹۴ آغاز شد و مسئولان وزارت آموزش و پرورش تأکید کردند تسهیلات وامی به دانشجویان برای پرداخت شهریه اعطا می‌شود اما با گذشت ۶ ماه از دوره‌های تربیت حرفه‌ای معلمی خبری از اعطای وام نشده است و حتی در مواردی دانشگاه‌ها به برخی از دانشجویانی که توان پرداخت شهریه را نداشتند اجازه ورود به جلسه امتحان ندادند.ایران.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here