درس هایی که باید از حقوق های میلیونی، ارج و سد گتوند گرفت

0
درس هایی که باید از حقوق های میلیونی، ارج و سد گتوند گرفت
درس هایی که باید از حقوق های میلیونی، ارج و سد گتوند گرفت

وضعیت احداث و آب گیری سد گتوند که باعث به وجود آمدن مشکلات زیست محیطی گسترده در منطقه خوزستان گردید، انتشار لیست حقوقهای میلیونی مدیران دولتی و اخیرا تعطیلی پر حرف و حدیث کارخانه ارج، درسهایی را به همراه خود دارد  که در هیچ کجا نمی توانید بیاموزید. این ماجراها چند سئوال را در ذهن ایجاد میکند که لازم است پاسخی دریافت کنند که چرا در دولت احمدی هیچ فرد و یا رسانه ای اقدام به انتشار این موارد نمی کرد؟ یعنی همه این موارد محصول دولت روحانی است؟ آیا دلسوزی و احساس تکلیف و اصلاح امور فرآیندی است که به دولت ها بستگی دارد؟ آیا مثلا در تمامی دولت های گذشته هیچ مدیری دریافتی کلان نداشته و یا هیچ کارخانه ای تعطیل نشده است؟

آیا موارد گفته شده محصول تصمیم اشتباه  یک فرد بوده یا یک سیستم؟ آیا همیشه باید در ممکت منتظر واقعه ای بود تا توجهی صورت گیرد؟ مثلا چرا نباید علاج واقعه را قبل از وقوع انجام داد؟ چرا دولت روحانی برای حل مشکلات اقتصادی و برنامه ریزی اینقدر کند و آهسته حرکت می کند؟ مگر ما در شرایط حاد اقتصادی و برنامه ریزی قرار نداریم؟ آیا وقت آن نرسیده که میانگین سنی و حرکتی دولت روحانی سریعتر از آن چیزی که هست باشد؟

اگر قبل از هر تصمیم گیری ابتدا متغیرهای لازم بررسی میشد، اگر معیار پرداختی ها عملکرد کارکنان بود، اگر معیار حمایت از تولید کارخانه ها رضایت مصرف کننده ها بود، اگر معیار قانون گذاری واقعیتهای موجود کشور بود، اگر دولت خود را درگیر همه امور روزمره مردم نمی کرد، اگر تمایلات سیاسی و جناحی را در امور ملی و برنامه ریزی کشور دخالت نمی دادیم، اگر کمی احساس تعهد و تقوا پیشه خود می کردیم و اگرهای دیگر، آنوقت شاهد اینهمه نابسامانی در مدیریت و تصمیم گیری مملکت نبودیم.

نظام اداری و اقتصادی مملکت بیش از هر زمان دیگری نیاز به یک بازسازی مجدد دارد. دولت خود را کنار بکشد و امور را به دست مردم بدهد و خود همه انرژی را صرف نظارت و کنترل کند.پاراف.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here