مجوز استخدام ۷ هزار پرستار جدید و اعلام نیاز به قضات جدید

0
استخدام پرستار
استخدام پرستار

پاراف مجوز استخدام ۷ هزار پرستار جدید و اعلام نیاز به قضات جدید: محمد میرزابیگی، معاون پرستاری وزیربهداشت درمان وآموزش پزشکی در دومین روز همایش ملی تحقیقات کیفی درعلوم سلامت در یاسوج از صدور مجوز استخدام افزون بر ۷ هزار پرستار برای بیمارستانهای جدید در کشور خبر داد .

وی افزود : هم اکنون۱۴۰هزار نفر در رده های مختلف گروه پرستاری مشغول به فعالیت هستند و باید این تعداد به ۲۶۰ هزار نفر برسد .

همچنین از ابتدای امسال ، با دو برابر شدن ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه پرستاری ، طی یک برنامه ۵ ساله حدود ۱۰ هزار پرستار در سطوح مختلف ، فارغ التحصیل و استخدام خواهند شد .

میرزابیگی با اشاره به اینکه سالانه در ۱۸۱ دانشکده پرستاری در کشور ۷ هزار و ۵۰۰ پرستار تربیت و فارغ التحصیل می شوند گفت : رشته پرستاری هم اکنون ۱۱ گرایش و ۲ انجمن علمی و ۲۰ استاد تمام دارد .

معاون پرستاری وزیربهداشت درمان وآموزش پزشکی همچنین از تغییر در نظام اعتباربخشی خبرداد و افزود : با ساماندهی نظام اعتبار بخشی با مشارکت معاونت پرستاری ، از سال آینده نظام اعتبار بخشی تغییر خواهد کرد .

به گزارش پاراف به نقل از میزان، همچنین معاون اول قوه قضائیه در جمع خبرنگاران گفت: جمعیت کشور رو به افزایش است با این حال تعداد افزایش جذب قضات نیز باید گسترده تر شود و ما همچنان نیازمندیم که قضات بیشتری را جذب کنیم.

وی همچنین در خصوص جذب ۴ هزار نفری قضات در دستگاه قضا گفت: جمعیت کشور رو به افزایش است با این حال تعداد افزایش جذب قضات نیز باید گسترده تر شود و ما همچنان نیازمندیم که قضات بیشتری را جذب کنیم.

وی با بیان اینکه تحقق تمام بخش اطاله دادرسی به جذب قضات مربوط نیست، گفت: اگرچه جذب قضات در کاهش اطاله دادرسی نقش موثری دارد اما این تنها راه تحقق این هدف نیست بلکه باید اقدامات دیگری در موازات این کار صورت گیرد.

مجوز استخدام ۷ هزار پرستار جدید و اعلام نیاز به قضات جدید

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here