وصیت نامه و زندگی نامه شهید اسماعیل اسماعیلیون و شهید حسنعلی زینلی

0
شهدای کارمند و کارگر
شهدای کارمند و کارگر

پاراف وصیت نامه و زندگی نامه شهید اسماعیل اسماعیلیون و شهید حسنعلی زینلی :

شهید اسماعیل اسماعیلیون

شهید اسماعیل اسماعیلیون
شهید اسماعیل اسماعیلیون

تاریخ تولد: ۱۳۳۵  محل تولد: اراک  تاریخ شهادت: ۵ /۵ /۶۱  محل شهادت: شلمچه – عملیات رمضان  محل دفن: اراک
نام پدر: عباس   نام مادر: پوران  همسر: ناهید ستوده  فرزندان: فاطمه
محل اشتغال: شعبه تأمین اجتماعی اراک
زندگی نامه:

شهید اسماعیل اسماعیلیون در سال ۱۳۳۵ در اراک (استان مرکزی) دیده به جهان گشود. ایشان سال‌های کودکی تا جوانی خود را در همین شهر گذراند و در زمان مبارزات مردم با رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ فعالانه شرکت داشت. بعد به استخدام سازمان تامین اجتماعی در آمد و پس از مدتی خدمت در تامین اجتماعی در سال ۵۹ که شروع جنگ تحمیلی بود ایشان به جبهه رفته در یکی از عملیات‌ها در منطقه شلمچه در روز ۵ مرداد ۱۳۶۱ در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

مختصری از وصیت نامه شهید:

اگر من شهید شدم باید حتماً راهم را ادامه دهید و از خدا و قرآن هیچ وقت جدا نشوید و اسلام را تنها نگذارید و خواهش می‌کنم از خواهرانم حجاب خود را حفظ کنید و در نماز جمعه‌ها شرکت فعالانه داشته باشید.

شهید حسنعلی زینلی

شهید حسنعلی زینلی
شهید حسنعلی زینلی

تاریخ تولد: ۹ /۹ /۱۳۴۰  محل تولد: شریف آباد رفسنجان  تاریخ شهادت: ۲۰ /۱۰ /۶۵  محل شهادت: شلمچه عملیات کربلای ۵
محل دفن: رفسنجان  نام پدر: حاجی علی  نام مادر: صدیقه
محل اشتغال: شعبه تأمین اجتماعی رفسنجان

زندگی نامه:

شهید حسن علی زینلی در نهم آذرماه ۱۳۴۰ در خانواده ای مذهبی و متدین در روستای شریف آباد از توابع کشکوئیه دیده به جهان گشود. وی در زمان تحصیل علاقه زیادی به حضور در جبهه های جنگ داشت، پس از اتمام دوران تحصیل به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام و در عملیات های متعدد از جمله بیت المقدس – والفجر۸ و کربلای۵ حضوری فعال داشت و در مدت حضور در جبهه در دو مرحله از ناحیه دست و پا و صورت زخمی و جانباز گردید.

شهید زینلی درسال ۱۳۶۴ در سازمان تأمین اجتماعی استخدام شد و سرانجام در بیستم دی ماه ۱۳۶۵ در عملیات ظفرمندانه کربلای ۵ در منطقه شلمچه به مقام عظمی شهادت نائل گردید.

بخشی از  وصیت نامه شهید زینلی:

ای جوانان عزیز و ای فرزندان اسلام با شناختن خود به کمک برادران رزمنده تان به دشمنان اسلام بگوئید که ما تا نابودی شما و ریشه کن کردن ظلم و ستم در جامعه و پیاده کردن حکومت عدل اللهی در جهان هرگز از پای نخواهیم نشست.
ای پیامبر این ملت از اسلامی که تو آورده‌ای جدا نمی‌شود پس طلب سعادتشان را بکن و ای امام زمان این سربازان پشت به تو نمی کنند، پس فرماندهیشان کن این یاران با تو عهد بسته اند و پیمان نمی شکنند پس راهنمایی شان کن و ای پدران و ای مادران بدانید که فرزندان شما امانتی هستند که از طرف خدا به شما و همراه این امانت وظیفه ای است پس در تربیت آنها بکوشید که بزرگ امانتی است و هرگاه خواست امانت خود را بگیرد صبر داشته باشید که اجر عظیمی است شما را و شما ای برادران و خواهران بدانید که شما بنده خدائید پس از فرمان خدا سرباز نزنید، زندگی کنید برای خدا و در راه خدا بمیرید.پاراف.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here