اعلام لیست بلند بالای پاداش‌های کارکنان یک بانک دولتی

0
اعلام لیست بلند بالای پاداش‌های کارکنان یک بانک دولتی
اعلام لیست بلند بالای پاداش‌های کارکنان یک بانک دولتی

پاراف اعلام لیست بلند بالای پاداش‌های کارکنان یک بانک دولتی: با فرارسیدن ماههای ابتدایی سال، بسیاری از مجموعه های بزرگ مالی مانند بانک ها و بیمه ها، اقدام به انتشار صورت های مالی ۹ ماهه و ۱۲ ماهه خود مربوط به سال گذشته خود می کنند که نکات مهم و قابل تاملی در آن وجود دارد و در این میان، نهادهای وابسته به دولت، از اهمیت بیشتری برخوردارند. یکی از آخرین صورت های مالی منتشره، مربوط به “پست بانک” است که اکثریت سهام آن در اختیار دولت قرار دارد.

بر اساس اطلاعات رسمی منتشره، پست بانک ایران پس از تصویب اساسنامه توسط هیئت وزیران از دی ماه سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد و در حال حاضر با دارا بودن ۴۰۶ شعبه و بیش از ۱۱ هزار باجه در سراسر کشور انواع خدمات بانکی و مالی را ارائه می‌ دهد. از سال ۱۳۸۵ پست بانک رسما به عنوان یازدهمین بانک دولتی با مجوز بانک مرکزی مشغول فعالیت شده است. بر اساس اعلام پست بانک، این مجموعه بزرگ مالی پس از مدتی زیاندهی، در سال ۱۳۹۴ موفق شده عملکرد مثبتی به جای گذاشته و مجموع فعالیت های این بانک در سال گذشته، منجر به سود شده است.

۱۵۳۲۹۳_۷۳۳

یکی از نکات قابل توجهی که در جدیدترین گزارش حسابرس قانونی این بانک وجود دارد، میزان پاداش هایی است که کارکنان این بانک در سال گذشته دریافت کرده اند.

طبق این گزارش که ذیل سرفصل “سایر هزینه های کارکنان بانک” دسته بندی شده، علاوه بر پرداخت ۹۰ میلیارد ریال حق معیشت به کارمندان بانک، چندین نوع پاداش وجود دارد که از اعیاد اسلامی مانند عید فطر، عید قربان و غدیر و میلاد پیامبر اعظم (ص) گرفته تا اعیاد ملی مانند ۲۲ بهمن را شامل می شود.

همچنین پست بانک در سال گذشته، ۲۳ میلیارد ریال پاداش بابت هفته بانکداری، ۴۹۹ میلیون ریال بابت تشویق دانش آموزان ممتاز کارکنان و ۱۱ میلیارد ریال نیز ذیل عنوان “سایر” به کارکنان بانک پرداخت کرده است.

با توجه به اینکه بر اساس گزارش بازرس قانونی این بانک دولتی، مجموع کارمندان این نهاد پولی در سال گذشته اندکی کمتر از ۳ هزار نفر است، با احتساب مواردی که در بالا می توان عنوان آنرا پاداش گذاشت، بیش از ۱۱ میلیارد تومان به کارکنان این بانک پاداش داده شده است که با تقسیم آن بر تعداد کارکنان (با فرض دریافت مساوی)، هر کارمند پست بانک حدود ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان پاداش گرفته است که این رقم غیر از مواردی چون حق معیشت، بن ماه رمضان، پوشاک و سایر موارد است که در این جدول رسمی ذکر شده است.

در عین حال در بخش مربوط به بودجه مصوب اقلام جاری و سرمایه ای نیز بازرس قانونی پست بانک از رقم ۳۴ میلیارد تومان اعتبار ذیل عنوان “مزایا و کمک های جنسی و رفاهی” یاد کرده است که با توجه به تفاوت این رقم با ارقام ذکر شده در بالا و عدم اعلام جزییات این موضوع، امکان تحلیل دقیق این رقم فراهم نیست.صبحانه آنلاین.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here