مسئولان و مدیران دو تابعیتی و دارای گرین کارت زیر ذره بین مجلس

0
مسئولان و مدیران
مسئولان و مدیران

پاراف مسئولان و مدیران دو تابعیتی و دارای گرین کارت زیر ذره بین مجلس : با نظر نمایندگان در خانه ملت تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاء‌های قانونی انجام می‌شود.

تقاضای تحقیق وتفحص از بررسی وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاء‌های قانونی انجام می‌شود.

نمایندگان در نشست علنی سه شنبه ۲۵ آبان ماه مجلس شورای اسلامی، با گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی وضعیت افراد دو تابعیتی و دارا گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاء‌های قانونی در این موضوع با ۶۵ رأی موافق، ۱۳۳رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند.

حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با این گزارش گفت: گزارش در رابطه با تحقیق و تفحص از افراد دو تابعیتی با حضور وزیر اطلاعات در کمیسیون بررسی شد و استدلال مطرح کنندگان تفحص بر این اساس بود که حضور مدیران دو تابعیتی زمینه جاسوسی را فراهم می‌کند و ممکن است مشکلات مدیریتی داشته باشد.

وزیر اطلاعات در رابطه با موضوع مذکور اظهار کرد در تمامی استعلامات روی موضوع تابعیت مضاعف توجهات انجام شده است و ۷۹ مورد در این زمینه استعلام شده که ۳۵ مورد برای صلاحیت جایگاهی مدیریت رد شده است.

نقوی حسینی با بیان اینکه تقاضای تحقیق وتفحص پیرامون دو تابعیتی‌ها در کمیسیون رد شد، افزود: بر اساس توضیحات وزیر اطلاعات اگر خلاء‌های قانونی در رابطه با موضوع مذکور رفع شود کنترل‌های کافی انجام خواهد شد، به جای تحقیق و تفحص کمیته مشترک بین مسئولان قانونگذاری و اجرایی تشکیل شود تا مسائل را پیگیری کنند.خانه ملت.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید