حقوق مدیران شرکت های دولتی ۵۰ درصد افزایش یافت!

0
حقوق مدیران شرکت های دولتی 50 درصد افزایش یافت!
حقوق مدیران شرکت های دولتی ۵۰ درصد افزایش یافت!

پاراف حقوق مدیران شرکت های دولتی ۵۰ درصد افزایش یافت! : عبدالرضا ثروتی عضو شورای حقوق و دستمزد از افزایش ۵۰ درصدی حقوق و دستمزد مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی خبر داد.

اخیراً این شورا در مصوبه ای حقوق هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت های دولتی را تا ۵۰ درصد افزایش داد.

وی گفت: هر ساله دولت میزان پایه و افزایش حقوق کارمندان خود را مشخص می کند.

قوه قضائیه نیز به میزان ۵۰ درصد فوق العاده شغل کارمندان خود را افزایش داده است.

نماینده مردم بجنورد، اظهارداشت: بر اساس مصوبه شورای حقوق و دستمزد و سازمان مدیریت، به میزان ۵۰ درصد امتیازات شغلی هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت های دولتی افزایش یافت. قبلاً امتیاز شغلی آنها ۱۰ هزار بود که الان به ۱۵ هزار و ۵۰۰ افزایش یافت که موجب افزایش ۵۰ درصدی حقوق آنها شد.

ثروتی با انتقاد از افزایش ناعادلانه حقوق و دستمزد کارکنان دولت در دستگاه های مختلف، گفت: برخی دستگاه ها ۲۰ تا ۲۵ درصد و بعضی از دستگاه ها تا ۱۰ درصد حقوق کارمندان خود را افزایش داده اند که این امر تبعیض آمیز است.

وی ادامه داد: قوه قضائیه نیز به میزان ۵۰ درصد فوق العاده شغل کارمندان خود را افزایش داده است.

این درحالی است که دولت بازدهم یکی از اهدافش را کم کردن فاصله حقوق و مزایا در بین طبقه ضعیف و مرفه جامعه اعلام کرده بود. در همین زمینه حسن روحانی و علی ربیعی همزمان با روز جهانی کارگر تا توانستند درباره معیشت کارگران و حقوق آنها صحبت و از عملکرد دولت یازدهم دفاع کردند. روحانی روز گذشته اعلام کرد یکی از افتخارات دولت یازدهم این است که میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان از میزان تورم بیشتر بوده است و برای چندمین بار آمارهای ۳ سال پیش تورم و روند کاهش نرخ تورم را اعلام کرد…

دولت در این ۳ سال برای مبارزه با رکود اصلا موفق نبود اما به نتیجه تشدید رکود که کاهش تورم است افتخار می‌کند! مسؤولان دولت یازدهم افتخار می‌کنند نرخ افزایش حقوق کارگران و کارمندان از تورم بیشتر است اما چرا هنوز کارگران و کارمندان راضی نیستند؟ حقوق‌ها ۱۴ درصد افزایش یافته در حالی که تورم ۱۰ تا ۱۱ درصد اعلام می‌شود و این باید همه را خوشحال کند اما چرا کسی راضی نیست؟خبرگزاری دانشجو.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید