بنیاد شهید برای تهیه لایحه جدید قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران فراخوان داد

0
بنیاد شهید برای تهیه لایحه جدید قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران فراخوان داد
بنیاد شهید برای تهیه لایحه جدید قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران فراخوان داد

پاراف بنیاد شهید برای تهیه لایحه جدید قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران فراخوان داد : سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست مشترک مشاوران وزرا و دستگاه های اجرایی در امور ایثارگران که روز ۲۶ مهر ۹۵ در سالن اجتماعات امامزاده صالح(ع) تهران برگزار شد از دستگاه های مربوطه، مسئولان ذی ربط، تشکل های مردم نهاد و همه ایثارگران درخواست کرد چنانچه پیشنهادی برای بهبود قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران دارند، تا تاریخ ۱۰ آبان ماه سال جاری به معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد ارسال کنند.

طبق قانون دی ماه سال جاری فرصت اجرای آزمایشی این طرح به پایان می رسد و باید هرچه سریعتر برای اصلاح برخی نواقص یا بهبود آن دست به کار شد که تاکنون قریب به ۴۵ جلسه برای رفع اشکالات قانون جامع و احیانا طرح برخی پیشنهادها با حضور دستگاه ها و سازمان های ذیربط برگزار شده است.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با اشاره به گزارش مشاور امور ایثارگران قوه قضاییه در این جلسه با تاکید بر اهمیت و ضرورت نگاه توامان با فرهنگ ایثار و شهادت در تمامی نهادها و دستگاه های کشور، افزود: یکی از همین دستگاه هایی که توانسته است به خوبی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عمل کند، قوه قضاییه است که این قوه اکنون جایگاه ویژه ای نزد اذهان عمومی و مردم دارد.

وی ادامه داد: جایگاه امروز قوه قضاییه در جامعه مرهون تلاش هایی است که مسئولان این دستگاه از ابتدای انقلاب تاکنون داشته اند و این امر نشان دهنده آن است که در راس این مجموعه همیشه روحانی و مجتهدی بوده است که ارزشی عمل کرده و پایدار به آرمان های انقلاب و فرهنگ عاشورایی عمل کرده اند.

سردار انصاری با تاکید بر اینکه قریب به یک سوم کارکنان و مسئولان قوه قضاییه از قشر فرهیخته ایثارگران و شاهد هستند، اظهار کرد: امید ما بر آن است که این فرهنگ در سایر دستگاه ها مورد توجه واقع شده و در آینده نیز افراد بیشتری از قشر ایثارگر و شاهد در این مجموعه ها فعالیت کنند. چراکه به مرور زمان افراد زیادی بازنشسته خواهند شد و افتخار ما این است که از دیگر ایثارگران برای جایگزینی این عزیزان استفاده کنیم.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین به پیشنهاد تهیه تفاهم نامه مشترک بین بنیاد شهید و امور ایثارگران با قوه قضاییه و وزارت دادگستری اشاره کرد و ادامه داد: از همین حالا بنیاد آمادگی خود را برای این مساله اعلام می کند و چه بسا تاکنون مقدمات ارائه پیش نویس این تفاهم نامه در بنیاد دنبال شده است.

فراخوان بنیاد برای ارسال نظرات اصلاحی در تهیه لایحه جدید قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

از همین امروز اعلام می کنیم و تقاضا داریم که دستگاه های مربوطه و مسئولان ذی ربط و همه تشکل های مردم نهاد و همه ایثارگران چنانچه پیشنهادی برای بهبود قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران دارند، تا تاریخ دهم آبان ماه سال جاری به معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال کنند.

سردار محسن در ادامه از برگزاری جلسات مشاوران وزرا و دستگاه های اجرایی در امور ایثارگران در وزارت خانه های مختلف استقبال کرد و افزود: برگزاری کنگره تجلیل از ایثارگران در وزارت نیرو یک اتفاق خوب از سوی آقای چیت چیان بود که قابل تقدیر است و سایر وزارت خانه ها نیز می توانند با برگزاری چنین جلسات تعامل فی ما بین حول محور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه تقویت کنند.ایثار.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here