شهدای کارمند : شهید علی صالحی و شهید عباسعلی انوری

0
شهدای کارمند و کارگر
شهدای کارمند و کارگر

پاراف شهدای کارمند : شهید علی صالحی و شهید عباسعلی انوری :

شهید علی صالحی

تاریخ تولد: ۱۳۲۱ / محل تولد: قائم شهر / تاریخ شهادت: ۲۱ /۲ /۶۱ / محل شهادت: خرمشهر – عملیات بیت المقدس / نام پدر: محمد حسین / نام مادر: سیده زهره
همسر: صدیقه قنبر بخش / فرزندان: محمد- مهدی- رضا
محل اشتغال: بیمارستان ولی عصر

شهید علی صالحی
شهید علی صالحی

زندگی نامه شهید: پاسدار شهید علی صالحی در سال ۱۳۲۱ در یکی از روستاهای قائم شهر به نام ابجر به دنیا آمد با تحمل سختی و مصائب (نداشتن پدر) دوران کودکی و نوجوانی را گذرانده و پس از اتمام درس ازدواج نمود. از خصوصیات بارز اخلاقی شهید اهمیت دادن به فریضه دینی در دوران طاغوت و راستگویی و صداقت او بود. در سال ۴۵ وارد کارخانه‌ای شده و بعد در بیمارستان ولی عصر شروع به خدمت کرد. بعد از اینکه انقلاب شد ایشان وارد بسیج شد و با عشق به امام یک لحظه هم ساکت ننشست. اردیبهشت سال ۶۰ از طریق بسیج قائم شهر در چالوس پس از گذراندن آموزشهای اولیه به جبهه اعزام گردید در عملیات بیت المقدس مورخ ۲۱ /۲ /۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وصیت نامه شهید: به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان اینجانب راه جهاد و شهادت را انتخاب کردم تا دِین خود را به اسلام و مسلمین ایران و مستضعفان تحت ستم ادا کرده باشم. خون شهید را گرامی بدارید که اگر آنرا نادیده بگیرند خون شهید آنها را در همین دنیا سرکوب و سرگردان می‌کند. خدایا تو شاهدی که برای رضای تو و دین اسلام و انقلاب بود که به جبهه آمدم نه برای مقام و… خدایا خدایا تاانقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

شهید عباسعلی انوری

تاریخ تولد: ۱۳۲۸ / محل تولد: تبریز / تاریخ شهادت: ۲۰ /۴ /۱۳۶۴ / محل شهادت: اتوبوس بمب گذاری شده در راه تبریز و خوی / نام پدر: علی
نام مادر: هاجر / همسر: عقیله سودخواه / فرزندان: سولماز – داود

محل اشتغال: شعبه تأمین اجتماعی خوی

شهید عباسعلی انوری
شهید عباسعلی انوری

زندگی نامه: شهید عباسعلی انوری در سال ۱۳۲۸ در خانواده ای مذهبی و متدین در تبریز متولد شد بعد از سپری شدن مراتب تحصیلی به خدمت سربازی رفته و سپس در سازمان تامین اجتماعی تبریز استخدام شد. این شهید گرانقدر در سال ۱۳۶۴ هنگامی که با اتوبوس قصد عزیمت به تبریز و خوی را داشته در اتوبوس بمب گذاری شده توسط عوامل منافقین به شهادت می‌رسد.پاراف.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here