شهدای کارمند و کارگر: شهید یوسف امامی

0

پاراف شهدای کارمند و کارگر: شهید یوسف امامی : نام پدر: – تاریخ تولد: 05/03/1332
محل تولد: ایران – آذربایجان شرقی – مراغه – شلیلوند تاریخ شهادت: 28/04/1366
محل شهادت: بیمارستان امام خمینی طول مدت حیات: 34 سال

زندگینامه : یوسف در روز پنجم خردادماه سال 1332 در روستای شلیلوند از توابع شهرستان مراغه دیده به جهان گشود. دوران کودکیش را در روستای محل تولد همراه خانواده گذراند. هفت ساله بود که به دلیل نبودن مدرسه در روستا راهی مراغه شد و آموزش مقطع ابتدایی را در مدرسه ی فتوحی مراغه آغاز کرد.
وی علاقه ی بسیار زیادی به درس خواندن داشت و هر سال تحصیلی را با نمرات عالی پشت سر می گذاشت. یوسف دوره ی راهنمایی را در مدرسه ی امام خمینی شروع و با موفقیت پشت سر گذاشت. او همواره شیفته ی مطالعه بود و به خواندن کتاب های مذهبی و علمی علاقه ی فراوان داشت و هنوز هم کتاب های وی در کتابخانه ی خصوصی اش به یادگار مانده است.
او همواره به خواهران و برادران کوچک تر خود در یادگیری و انجام تکالیف درسی کمک می کرد و آنان را به انجام واجبات دینی توصیه می کرد و خود در این زمینه الگوی آن ها بود. وی در سال 1354 مقطع دبیرستان را در دبیرستان فردوسی مراغه به پایان رساند و بعد دوران خدمت سربازی خود را عنوان سپاه دانش در شهرستان سراب گذراند و به علت علاقه ای که به شغل معلمی داشت، وارد مرکز تربیت معلم شد و بعد از اخذ مدرک فوق دیپلم به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در بخش پارس آباد مغان مشغول تدریس گردید.
او از این که می توانست در خدمت کودکان محروم روستا باشد و به عنوان آموزگار، کاری برایشان انجام دهد احساس رضایت می کرد. یوسف به عنوان آموزگار در تمام مشکلات یار و یاور مورد اعتماد دانش آموزانش بود. بچه ها دردها و غصه هایشان را با او تقسیم می کردند و از صفا و محبت وجودش بهره ها می بردند. وی هم زمان با شروع انقلاب همراه دیگر دوستانش در برگزاری تظاهرات و پخش اعلامیه های حضرت امام حضوری فعال داشت و در این راستا همراه تنی چند از یاران انقلابی اش توسط ساواک دستگیر و شکنجه شد که جای زخم های دژخیم را روی دست به یادگار داشت.
یوسف در سال 1358 با دختری مؤمن و پارسا از خانواده ای مذهبی ازدواج کرد که ثمره ی این وصلت فرخنده دو فرزند پسر است. وی پس از ازدواج، تدریس خود را در مراغه ادامه داد.
بعد از شروع جنگ دو برادر کوچک تر یوسف دوران خدمت سربازی را در جبهه های نبرد گذراندند و در این مدت همیشه شوق رفتن و بودن در جبهه یوسف را رها نکرد. شوق خدمت و عشق به بسیج او را به پایگاه های مقاومت کشاند و بعد از اتمام دوره ی سربازی برادر به نیت حضور خالصانه در دانشگاه معنوی جبهه، دوره ی آموزش نظامی را آغاز و در حین انجام عملیات آزمایشی از ناحیه ی سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بعد از مدتی بستری شدن در بیمارستان امام خمینی تبریز در بیست و هشتم تیر 1366 در سنّ 34 سالگی به فیض عظمای شهادت نایل آمد. روحش شاد و یاد و خاطرش زنده و پاینده باد.انشاالله.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here