شهدای کارمند و کارگر : شهید رحمت الله ابراهیمی و شهید ولی الله الوانی

0
شهدای کارمند
شهدای کارمند

پاراف شهدای کارمند و کارگر : شهید رحمت الله ابراهیمی و شهید ولی الله الوانی :

*** شهید رحمت الله ابراهیمی : نام پدر: – تاریخ تولد: – / – /1339
محل تولد: ایران – ایلام – مهران – عزیزآباد تاریخ شهادت: 19/10/1370
محل شهادت: چنگوله طول مدت حیات: 31 سال

زندگینامه : رحمت‌الله ابراهيمي در سال 1339 در خانواده‌اي مذهبي و عشاير در روستاي عزيزآباد شهرستان مهران ديده به جهان گشود، او کار و کوشش زياد را که لازمه‌ي زندگي عشايري است در دوران جواني تجربه کرد، با شروع جنگ تحميلي او نيز مانند ديگر همرزمانش به جبهه‌ها اعزام شد.
رشادت‌ها و شجاعت‌هاي اين غيرتمند در ياد و خاطره‌ي همرزمانش ماندگار است.
ابراهيمي زماني که به علت مأموريت نتوانسته بود چند روزي از ماه رمضان را روزه بگيرد در سال 1370 نذر کرد که روزه‌ي قضايش را به جاي آورد، اما در آخرين روز از اداي دين خود در منطقه‌ي چنگوله بر اثر برخورد با مين در روز نوزدهم دي ماه در سن 31 سالگي به آرزوي ديرينه‌اش نايل شد.
وصیت نامه
خدايا! تو شاهدي که جز تو کسي را ندارم، پس تو اي مهربان‌ترين مهربانان، گناهانم را ببخش و قلم عفو بر روي جرائم اعمالم بکش و فوز عظيم شهادت را نصيبم بگردان.
اي مردم شريف و قهرمان، پشتيبان ولايت فقيه باشيد که همان ولايت علي(ع) است. در گرداب جهالت غرق نشويد و امامتان را تنها نگذاريد.

*** شهید ولی الله الوانی : نام پدر: حبیب الله تاریخ تولد: 01/06/1351
محل تولد: ایران – خراسان – نیشابور – مهدی آباد تاریخ شهادت: 13/07/1371
محل شهادت: مریوان طول مدت حیات: 20 سال
مزار شهید: گلزار شهدای روستای دهنوخلج-نیشابور

زندگینامه : ولی الله در روز اول شهریور ماه سال 1351 به دنیا آمد و در روستای مهدی آباد بزرگ شد. 7 ساله بود که به مدرسه رفت و تا پایان دوره ابتدایی تحصیل نمود. در اوقات فراغت با پرداختن به بازی هایی نظیر فوتبال و والیبال به تفریح و نشاط می پرداخت سایر اوقات به مسجد می رفت و تا حد امکان سعی می کرد نمازش را به جماعت برگزار کند. در مراسم مذهبی و عزاداری اهل بیت(ع) شرکت فعالی داشت و سعی می کرد در دو ماه محرم و صفر به عنوان خادم امام حسین(ع) در مسجد خدمت کند.
با رسیدن به سنین جوانی به خدمت نظام وظیفه فرا خوانده شد و با سمت تک تیرانداز به حراست از مرزهای میهن پرداخت. سرانجام نیز در روز سیزدهم مهرماه سال 1371 در مریوان در سن 20 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد و در گلزار شهدای روستای دهنو خلج به خاک سپرده شد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here