شهدای کارمند و کارگر: شهید صادق مهدی پور

0

پاراف شهدای کارمند و کارگر: شهید صادق مهدی پور:

نام : صادق نام خانوادگي: مهدی پور

تاريخ تولد: 1342

تاريخ شهادت: 12/8/1362

محل شهادت: پنجوين عراق

سمت: محقق (شهدای گزینش آموزش و پرورش)

شهيد صادق مهدي پور در خانواده اي مذهبي در تهران ديده به جهان گشود.

در دوران تحصيل از دانش آموزان كوشا و نمونه بودند و در تحصيل علم و فراگيري دانش پافشاري مي كردند.

ايشان در كنار تحصيل در رشته علوم تجربي در دوران دبيرستان به مطالعه علوم قراني و احكام اسلامي نيز مي پرداخت و با مركز علوم قراني قم نيز مكاتبه داشت. شهيد مهدي پور از همان دوران نوجواني از افراد فعال در عرصه هاي سياسي و اجتماعي بودند.

او در قبل از انقلاب از گردانندگان اصلي تظاهرات در دبيرستان محل تحصيل خود و از عوامل توزيع اعلاميه هاي حضرت امام (ره) بود.بعد از انقلاب نيز در مساجد محل سكونت خود در جواديه تهران فعاليتهاي چشمگيري داشتند،به طوري كه امام جماعت مجد سجاديه در هنگام شهادت ايشان گفته بودند: با رفتن صادق كمر من نيز شكست.

او از نيروهاي بسيجي فعال و مخلص بود. از آنجا كه شهيد مهدي پور به شغل معلمي علاقه داشت مدتي در اين شغل به ايفاي رسالت فرهنگي خود پرداخت و پس از مدتي فعاليت خود رابه عنوان محقق با گزينش آموزش و پرورش منطقه 8 تهران آغاز نمود.ايشان بارها به مناطق جنگي عازم شده بودند و آخرين بار به عنوان بي سيم چي در صف خطشكنان در منطقه پنجوين عراق وارد عمليات شدند و در همين منطقه در تاريخ دوازدهم آبان ماه سال 1362 شربت شهادت را نوشيدند.وليكن پيكر مطهر اين شهيد عزيز 12 روز در بيابانهاي پنجوين، زير آفتاب ماند تا اينكه همرزمان آن بزرگوار بعد از پيشرفت توانستند پيكر مطهر او را به پشت جبهه انتقال دهند.

فرازي از وصيت نامه شهيد: همه، مخصوصاً دوستان حزب اللهي بدانند كه به فرموده امام ،عالم محضر خداست و اكنون كم كاري و سستي و نفساني عمل نمودن كه تشكيلات اسلامي و كلاً محتواي اسلام را از بين مي برد گناهي نابخشنودني است كه از هيچ كس پذيرفته نيست.

آثار و دست نوشته هاي اين شهيد بزرگوار در كتابي به نام “نصيحه العارف” تدوين و جمع آوري شدده است كه به يادگار از ايشان باقي مانده است.

یادشان گرامی و پاینده باد.انشاالله.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید