شهدای کارمندی و کارگری: شهید بیژن چراغعلی و شهید علی اسحاقی

0

پاراف شهدای کارمندی و کارگری: شهید بیژن چراغعلی و شهید علی اسحاقی:

*** شهید بیژن چراغعلی

ولادت: سال ۱۳۳۸ – شهرستان کرمانشاه

شهادت: نوزدهم آذر ماه ۱۳۶۵ – اهواز

شهید بیژن چراغعلی در سال ۱۳۳۸ در کرمانشاه به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در

شهرستان دزفول گذارند و سپس برای ادامه تحصیل عازم اهواز شد. پا از انجام خدمت سربازی دوره یکساله بهیاری را از طریق سازمان گسترش که با فعالیت خود شهید چراغعلی پایه گذاری شده بود گذراند و به استخدام سازمان بهداری خوزستان در آمد. باشروع جنگ تحمیلی به دلیل تلاش در امداد و کک رسانی به مجروحین و مصدومین عملیات والفجر ۸ و حمله به شهرستان سوسنگرد مورد تشویق سازمان بهداری واقع شد. سر انجام شهید بزرگوار در تاریخ نوزدهم آذر ماه ۱۳۶۵ در شهرستان اهواز به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پس از شهادت ایسان ُ اتاق عمل بیمارستان رازی را به نام شهید بیزن چراغعلی نامگذاری شد.

*** شهید علی اسحاقی:

نام پدر: اسماعیل تاریخ تولد: 20/01/1332
محل تولد: ایران تاریخ شهادت: 08/01/1361
محل شهادت: کرخه نور طول مدت حیات: 29 سال
مزار شهید: –

زندگینامه :
بیستمین روز از بهار سال 1332 روز شکفتن علی در قفس تنگ دنیا بود؛ او در سایه سار نگاه مهربان مادر، بزرگ شد و از سنین کودکی به کسب فرامین دین مبین اسلام همت گماشت. آموختن علم را از سن 7 سالگی آغاز کرد و موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. اسحاقی به دلایلی از خدمت نظام وظیفه معاف گشت و در سال 1353 به استخدام شرکت مخابرات درآمد. اما جنگ تحمیلی او را بر آن داشت دوره های رزمی را طی کرده و راهی میدان رزم شود.
او در سال 1360 جهت انجام فعالیت های اسلامی از طرف سپاه پاسداران و هلال احمر به مکه معظمه مشرف شد. او که به عنوان مأمور مترا در ناحیه 6 مشغول خدمت بود. بار دیگر جهت شرکت در عملیات به کرخه نور رفت و مردانه جنگید و سرانجام بعد از اتمام عملیات در روز هشتم بهار سال 1361 براثر اصابت ترکش خمپاره، بی سر بر زمین افتاد و چون مولایش سیدالشهدا با پیکری بی سر به دیدار خدا شتافت و در سن 29 سالگی جاودانه شد.
وصیت نامه :
آزاده و خداپرست باشید. بارخدایا! در این دنیا آن طور که تو می خواهی نتوانستم زندگی کنم، پس مرگم را در راه خودت قرار بده؛ از خانواده ام و ملت ایران می خواهم که پشتیبان امام بوده و همواره مدافع اسلام باشند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here