شهدای کارمندی و کارگری: شهید خیرالله ابراهیمی و شهید ابراهیم اباذری

0
شهدای کارمند و کارگر
شهدای کارمند و کارگر

پاراف شهدای کارمندی و کارگری: شهید خیرالله ابراهیمی و شهید ابراهیم اباذری:

شهید خیرالله ابراهیمی

نام پدر: صدرالله تاریخ تولد: 04/05/1343
محل تولد: ایران – تهران – تهران تاریخ شهادت: 05/05/1367
محل شهادت: – طول مدت حیات: 24 سال
مزار شهید: –

زندگینامه
در روز چهارم مرداد ماه سال 1343 در شهر تهران کودکی از تبار دلاورمردان ایران زمین، پا به عرصه هستی گذارد. خیرالله در سایه لطف حضرت حق بزرگ شد. او از کودکی دارای روحیه ی مبارزه طلبی بود. اوج گیری انقلاب او را نیز در صف تظاهر کنندگان قرار داد و با فریاد مرگ بر شاه از رژیم شاه بیزاری جست.
بعد از پیروزی انقلاب و اخذ مدرک سیکل به استخدام مخابرات درآمد و با سمت مکانیسین کابل مشغول خدمت شد. ابراهیمی چند مرتبه از طریق بسیج به جبهه رفت و آخرین بار در عملیات مرصاد در تاریخ 5 مرداد 1367 در سن 24 سالگی برات حضور در جوار حضرت حق را دریافت نمود.
وصیت نامه
قدردان این انقلاب باشید و به امام عزیزمان احترام بگذارید. قدر یکدیگر را بدانید. این طور نباشد، وقتی یکی زنده است، اصلاً به او اعتنا نکنید و وقتی از میان ما رفت، به سر زنید و گریه کنید، و بگویید کاش آن زمانی که زنده بود، ما می رفتیم و به او سر می زدیم! کارهایتان را برای ریا انجام ندهید!
هر کاری می کنید در راه خدا باشد. پیام شهدا را گوش دهید و ادامه دهنده ی راه شهدا باشید. همین شهدا بودند، که نگذاشتند کشورهای بیگانه به کشورمان حمله کنند.

شهید ابراهیم اباذری

نام پدر: محمدحسن تاریخ تولد: – / – /1331
محل تولد: ایران – آذربایجان شرقی – مرند – قره تپه تاریخ شهادت: 17/03/1361
محل شهادت: شلمچه طول مدت حیات: 30 سال
مزار شهید: –

زندگینامه
ابراهیم فرزند محمدحسن در سال 1331 به دنیا آمد. کودکی او در روستای قره تپه از توابع شهر مرند گذشت. شور و نشاط او در میان اهل خانه نیز تأثیر گذاشت. ابراهیم داستان زندگی ائمه(ع) را ابتدا از خانواه شنید و کم کم به سیره آل طه علاقمند شد. آموختن علم را در سن 7 سالگی آغاز کرد و با اخذ مدرک دیپلم، فارغ التحصیل شد. اباذری خدمت نظام وظیفه را که به پایان رساند، در سال 1352 به استخدام اداره پست درآمد.
وی همواره در پی کشف حقیقت بود و سعی داشت رفتارش بر اساس فرامین دین مبین اسلام باشد. با اوج گیری تظاهرات علیه شاه، در کسوت یاران امام (ره) فریاد مرگ بر شاه سر داد و با پیروزی این نهضت عظیم مردمی، به حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب روی آورد.
ابراهیم با آغاز جنگ کارش را که متصدی باجه بود، رها کرد و داوطلبانه از طریق بسیج به جبهه رفت. سرانجام این اسطوره مقاومت و ایثار در سن 30 سالگی در تاریخ 17 خرداد 1361 به آرزوی دیرینه اش دست یافت و در شلمچه به شهادت رسید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here