شهدای کارمندی: شهید حمید باقری و شهید اصغر شعبانی سیچانی

0
شهدای کارمند
شهدای کارمند

پاراف شهدای کارمندی: شهید حمید باقری و شهید اصغر شعبانی سیچانی :

شهید حمید باقری

شهید حمید باقری
شهید حمید باقری

تاریخ تولد: ۱۹ /۱۱ /۱۳۳۴ محل تولد: رفسنجان  تاریخ شهادت: ۲۱ /۱۲ /۱۳۶۳ محل شهادت: عملیات بدر نام پدر: محمد علی
نام مادر: ربابه همسر: عصمت باقری
محل اشتغال: شعبه تأمین اجتماعی رفسنجان

زندگی نامه:

شهید حمید باقری در سال ۱۳۳۴ در شهرستان رفسنجان در خانواده‌ای مذهبی و زحمت کش چشم به جهان گشود. وی پس از سپری کردن دوران تحصیل و خدمت سربازی در سال ۱۳۵۵در تامین اجتماعی شعبه رفسنجان استخدام شد و در سال ۱۳۶۲ مجروح و مدتی در بیمارستان اهواز و تهران بستری گردید. شهید باقری سر انجام در تاریخ ۲۱/۱۲/۶۳ در عملیات بدر در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل و به برادر شهید خود، علی اکبر باقری و سایر دوستان شهیدش پیوست.

فرازی از وصیت نامه شهید باقری: از مهمترین وصایا و توصیه های آن شهید بزرگوار داشتن حضور فعال در صحنه های انقلاب و شرکت در مراسم مذهبی خصوصاٌ نماز جمعه و جماعت و پیروی از رهبر می‌باشد.

شهید اصغر شعبانی سیچانی

شهید اصغر شعبانی سیچانی
شهید اصغر شعبانی سیچانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۶   محل تولد: اصفهان  تاریخ شهادت: ۱۱ /۹ /۵۹  محل شهادت: بستان عملیات طریق القدس
نام پدر: مرتضی  نام مادر: اختر کریمیان

محل اشتغال: بیمارستان شریعتی اصفهان

زندگی نامه:

شهید اصغر شعبانی در سال ۱۳۳۶در اصفهان دیده به جهان گشود پس از دوران کودکی وارد مدرسه ابتدایی شد و تا کلاس ششم درس خواند اما به دلیل علاقه زیادی که به کار فنی داشت، وارد کار فنی شد. سال ۱۳۵۵ به خدمت سربازی رفت و پایان سربازی‌اش را با شرکت در تظاهرات و کارهای انقلابی پیمود بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب به تهران آمده و دوره‌های آموزشی نظامی را سپری کرده و به جبهه آبادان رفت در عملیات طریق القدس که آنرا امام فتح الفتوح خواند وی از قسمت سر آسیب دیده و بعد از ۱۲ ساعت بیهوشی در بیمارستان به شهادت رسید.

فرازی از وصیت نامه شهید:

خدمت پدر و مادر عزیزم سلام. اگر من شهید شدم برایم گریه نکنید. مبادا گریه کنید که باعث شادی دشمن می‌شود. دیگر اینکه سر هر نماز اول دعا برای امام و بعد هم از خداوند طلب آمرزش برای من. پدر اگر من شهید شدم مگذار اسلحه من روی زمین بماند آنرا تو بردار و با کفار بجنگ. این الطالب بدم المقتول بکربلا کجاست طلب کننده و انتقام گیرنده خون شهیدان کربلا.پاراف.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here