شهدای کارمندی: شهید حسن خانپور مجرد

0
شهید حسن خانپور مجرد
شهید حسن خانپور مجرد

پاراف شهدای کارمندی: شهید حسن خانپور مجرد:

تاریخ تولد: ۱۳۳۱ محل تولد: تبریز تاریخ شهادت: ۳۱ /۲ /۱۳۶۰ محل شهادت: سوسنگرد – تپه های الله اکبر
نام پدر: الیاس نام مادر: عشرت

محل اشتغال: شعبه ۲ تأمین اجتماعی تبریز

زندگی نامه شهید:

شهید حسن خانپورمجرد در سال ۱۳۳۱ در یک خانواده مذهبی در شهر تبریز دیده به جهان گشود و پس از دوران طفولیت در سن ۶ سالگی در مدرسه فیاض در خیابان سرباز شهید در مقطع ابتدائی مشغول تحصیل گردید. شهید خانپور از اوان جوانی مبارزه با رژیم منحوس پهلوی و شاه خائن را شروع کرد. در سال ۱۳۵۳ از دبیرستان منصور سابق و القانی فعلی موفق به اخذ مدرک دیپلم در رشته ریاضی شد. شهید خانپور و در همان سال به خدمت سربازی اعزام شد و قبل از پیروزی انقلاب در تمام راهپیمائی‌های مردم انقلابی تبریز بر علیه رژیم شرکت می‌کرد و در پخش اعلامیه های حضرت امام خمینی (ره) حضور فعال داشت.

در سال ۱۳۵۸ در جریان نفاق کور خلق مسلمان در بازپس گیری ساختمان صدا و سیما از دست منافقین در محوطه دانشگاه زخمی شد. در آبان ۱۳۵۹ عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گردید و بعد از ۱۸ ماه نبرد بی امان در ۳۱ /۲ /۱۳۶۰ در منطقه تپه‌های الله اکبر سوسنگرد بر اثر ترکش خمپاره مزدوران بعثی به فیض شهادت نائل آمد و به لقا الله پیوست.

فرازی از وصیت نامه شهید:

“و اعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا” من که به جبهه می‌روم برای احیای اسلام می‌روم. روز اعزامم مصادف است با روز سوم محرم، ماهی که بگفته اماممان و رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بر پادارنده عاشورای حقیقی نام حسین (ع) ماه پیروزی خون بر شمشیر است لذا توصیه‌ام برای امت اسلام این است که برای نیل به اهداف خون شهیدان‌مان که با شعار “نهضت ما حسینی است ،رهبر ما خمینی است” تحقق بخشند. من برای آزادی سرزمین عراق از یوغ استعمار گران و کفار بعثی به جبهه می‌روم و امیدوارم که در این راه شهادت که سعادت انسان آزاده است نائل گردم و با خون ناچیز خود ریشه اسلام را سیرآب و باعث رشد و تحقق آن در جهان باشم. از مادرم خداحافظی کرده و ایشان را به خدا می‌سپارم و از پدرم که عمری در بزرگ کردن اینجانب خون دل خورده حلالیت می‌خواهم و به کلیه برادران و خواهران توصیه می‌کنم که راه شهیدان را ادامه دهند و تفنگ مرا بی‌صاحب نگذارند و اگر دینی دارم آنرا اداء نمایند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here