شهدای کارمندی و کارگری: شهید محمود اخلاقی

0

پاراف شهدای کارمندی و کارگری: شهید محمود اخلاقی :  نام:محمود   نام خانوادگي: اخلاقي

تاريخ تولد: 1335   تاريخ شهادت: 1367

محل شهادت: منطقه عملياتي مرصاد

سمت: عضو هسته گزينش آموزش و پرورش استان سمنان

شهيد حاج محمود اخلاقي در خانواده اي مذهبي در شهرستان سمنان ديده به جهان گشود.وي در دوران تحصيل در امور كشاورزي نيز به پدر خود ياري مي رساند و از همان دوران كودكي داراي روحيه تلاشگر و خستگي ناپذيري بود.

شهيد اخلاقي پس از اخذ ديپلم در رشته رياضي وارد دانشگاه سمنان(مدرسه عالي تكنولوژي) شد و در رشته طراحي صنعتي فارغ التحصيل گرديد.در زمان دانشجويي فعاليت چشمگيري عليه رژيم طاغوت داشت. پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي از همان ابتداي تشكيل سپاه پاسداران به عضويت اين نهاد انقلابي در آمد و در همان زمان در مناطق غرب كشور و كردستان حضور پيدا كرد.

از آنجا كه شهيد اخلاقي به تعليم و تدريس علاقه وافري داشتند از سال 1360 به استخدام آموزش و پرورش در آمد.

بعد از چند ماه تدريس فعاليت خود را در واحد گزينش اداره كل آموزش و پرورش استان سمنان آغاز نمود.

ايشان از ابتداي جنگ تحميلي حضوري فعال و چشمگير در مناطق جنگي داشت؛ به طوري كه ايشان حتي در هنگام تولد فرزندان خود در جبهه ها بود و به خاطر همين حضور فعال و لياقت و شجاعتي كه در وجودشان بود به عنوان فرمانده لشكر 17 علي بن ابيطالب (ع) منصوب شد.

شهيد اخلاقي به دفعات مجروح شد كه اولين آن در عمليات بستان بود ولي ايشان پس از بهبودي مجدداً به خاطر عشق و علاقه و ايماني كه به هدف خود داشت به جبهه ها عازم گشت و در اين زمان يك چشم خود را از دست داد.سرانجام اين شهيد بزرگوار در شبيخون ناجوانمردانه منافقين كوردل به مرزهاي ميهن اسلامي در منطقه عملياتي مرصاد در صبح روز چهارم مرداد ماه سال 1367 به آرزوي ديرينه خود يعني شهادت در راه خدا رسيد.

یادتاشان زنده و پاینده باد. انشاالله.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید