شهدای کارمندی : شهید سعید بالازاده

0
شهدای کارمندی : شهید سعید بالازاده
شهدای کارمندی : شهید سعید بالازاده

پاراف شهدای کارمندی : شهید سعید بالازاده :

شهید سعید بالازاده

تاریخ تولد: ۱۳۲۹   /   محل تولد: تبریز   /  تاریخ شهادت: ۱۳۵۹   /  محل شهادت: آبادان   /  نام پدر: عبدالله   /  نام مادر: سارا   /  نام همسر: اقدس غزالی

محل اشتغال: شعبه یک تأمین اجتماعی تبریز

زندگی نامه:

شهید سعید بالازاده در تاریخ ۱۳۲۹ در تبریز دیده به جهان گشود. تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در آن شهرستان ادامه داده سپس به استخدام تامین اجتماعی درآمده به محض آغاز جنگ به جبهه رفته و در سال ۱۳۵۹ درآبادان به شهادت رسید.

فرازی از وصیت نامه شهید:

به ملت شریف و متعهد ایران وصیت می‌کنم که دست از دامان امام امت خمینی کبیر بر ندارند و با تمام نیرو و امکانات و حتی با چنگ و دندان از دستاوردهای انقلاب حمایت و پشتیبانی کند چرا که دیار ایران زمین سرزمین الله اکبر و امام است. نایب مهدی موعود و این حکومت زمینه ساز حکومت مهدی است.

مادر می‌دانم که کمبود من از جمع خانواده در روحیه شما و برادر نازنینم مسعود تزلزل حاصل خواهد کرد لکن از شما می‌خواهم که با یاد حق دل‌های خود را آرامش بخشید. ان لله انا الیه راجعون از زمانی که حق را شناختم شب و روز از این بی سر و سامانی‌ها زجرها و دردها کشیدم و اما “الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا” بر ظلم ها و ستم ها نفرین کردم و زندگی و هستی خود را در برابر حق بازیچه قرار دادم چرا که معتقد به این بودم که زندگی جز به حق نمی ارزد.

مادر فداکارم تو با صبوری و تحمل محرومیت‌ها مسیر مرا برای نیل به حق هموار نمودی و اما مطمئن باش که در دنیای دیگر شهیدی به زیارت تو خواهد آمد که شهادتش حاصل رنج‌ها و محرومیت‌های توست. مادر با ایمان و فداکارم از شما تقاضا دارم در سوگ من مجلس سرور به پا داری. به همه برادران و خواهران گرامی‌ام وصیت می‌کنم؛ به خلق‌های محروم فکر کنند و به دردها و غم‌های انسان‌ها بی‌اعتنا نباشند. حقیقت را هرگز قربانی مصلحت نکنند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here