شهدای کارمندی : شهید سیدعباس ابطحی فروشانی

0
شهدای کارمندی : شهید سیدعباس ابطحی فروشانی
شهدای کارمندی : شهید سیدعباس ابطحی فروشانی

پاراف شهدای کارمندی : شهید سیدعباس ابطحی فروشانی :

شهید سیدعباس ابطحی فروشانی

تاریخ تولد: ۳ /۴ /۱۳۳۳    /  محل تولد: خمینی شهر    /  تاریخ شهادت: ۲۶ /۱۰ /۶۵  /  محل شهادت: عملیات کربلای ۵ – جاده آبادان –فاو   /  نام پدر: سیدمجید   /  نام مادر: فاطمه بیگم   /  نام همسر: صدیقه رضایی

محل اشتغال: شعبه ۲ تأمین اجتماعی اصفهان

زندگی نامه: شهید سیدعباس ابطحی در تاریخ ۳ /۴ /۱۳۳۳ در خانواده مذهبی و روحانی در شهرستان خمینی شهر دیده به جهان گشود. وی از کودکی در جلسات مذهبی و کلاس‌های قرآنی شرکت می‌کرد و همواره با شرکت در مجالس مذهبی از نیروهای برگزار کننده مجالس اهل‌بیت علیهم السلام بود. در سال ۱۳۵۳ به استخدام هوانیروز درآمده به مدت یکسال در آنجا خدمت نمود. بعد از آن در شعبه۲ تامین اجتماعی اصفهان به استخدام درآمد. ایشان در دوره رژیم شاهنشاهی جزء فعالان و مبارزان علیه شاه بود و بعد از انقلاب نیز در فعالیت‌های تبلیغاتی اسلامی فعالیت می‌نمود. با آغاز جنگ تحمیلی بارها داوطلبانه به عنوان یک بسیجی و یا امدادگر حضور پیدا کرد تا اینکه در تاریخ ۲۶ /۱۰ /۶۵ در عملیات کربلای ۵ در جاده آبادان –فاو در حالی که تعدادی از برادران مجروح را به پشت خط منتقل می‌نمود با راکت‌های دشمن مورد حمله واقع گردیده و با همراهان شهیدش به لقاءالله پیوست.

فرازی از وصیت نامه شهید: عزیزان من؛ دل من در تمام ساعات نزد شماست و همواره به فکر شما می‌باشم اما نه خون من رنگین‌تر از خون امام حسین(علیه السلام) است که در راه حفاظت و پاسداری از دین و شریعت آن گونه کشته شد و نه خانواده من عزیزتر از خانواده و فرزندان امام حسین هستند، که در تنهایی پس از شهادت امام حسین(ع) به خدا پناه بردند و از او صبر و اجر طلبیدند. پس شما نیز زندگی و منش آن بزرگواران را سرلوحه خود قرار دهید تا رستگار دنیا و آخرت شوید. من به پیروی از جدم امام حسین(ع) آنقدر در جبهه می‌مانم تا به دیدار ایشان نائل شوم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید