شهدای کارمندی و کارگری: شهيد حسين چراغيان و شهيد غلامرضا اشرفی

0

پاراف شهدای کارمندی و کارگری: شهيد حسين چراغيان و شهيد غلامرضا اشرفی:

*** شهيد حسين چراغيان

ولادت: سال 1328- دامغان

شهادت:12/02/1365- مريوان

شهيد حسين چراغيان در سال 1328 هـ ش در شهرستان دامغان و در خانواده اي مذهبي ديده به جهان گشود. پس از پايان تحصيلات ابتدايي جذب بازار كار شد. تا سن هجده سالگي نزد پدرش به شغل قنادي مشغول بود. پس از پايان خدمت سربازي ازدواج كرد كه ثمره آن سه فرزند بود. سپس در اداره بهداري به عنوان راننده در دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان به استخدام در آمد. در حين خدمت ادامه تحصيل داده و دوره راهنمايي را نيز به پايان رسانيد. با شروع جنگ تحميلي عازم جبهه هاي نبرد حق عليه باطل شد و در عمليات هاي مختلفي شركت كرد. سر انجام در دوازدهم ارديبهشت ماه سال 1365 در منطقه عملياتي مريوان به آرزوي ديرينه اش رسيد و به درجه رفيع شهادت نائل شد.

بخشی از وصيت نامه شهيد عزیز:

از ثلث اموالم برابر معمول خرج نماييد و بقيه را برابر قانون شرعي براي فرزندانم و همسرم استفاده كنيد. اگر ممكن بود مقداري نماز قضا و روزه براي من بگيريد.

*** شهيد غلامرضا اشرفي

ولادت:29/08/1334- تبريز

شهادت:21/02/1360- آبادان

شهيد غلارضا اشرفي در بيست و نهم آبان ماه 1334 در شهرستان تبريز و در خانواده اي فقير و مذهبي به دنيا آمد. پس از اخذ ديپلم عازم خدمت سربازي شد. سپس به استخدام سازمان تامين اجتماعي در آمد. ايشان در زمان مبارزات پيش از پيروزي انقلاب اسلامي نقش موثري را در ترويج فرهنگ انقلاب داشتند. بعد از پيروزي انقلاب عازم جنوب لبنان شد با شروع دسيسه دشمنان انقلاب در كردستان، وي اين بار براي مبارزه با مزدوران داخلي به ايران بازگشت و عازم منطقه سردشت شد. با شروع حمله مزدوران بعثي به مرزهاي ميهن اسلامي، به جبهه هاي جنوب شتافت. سرانجام در روز 21 ارديبشت ماه سال 1360 و در منطقه عملياتي جنوب(حصر آبادان) به درجه رفيع شهادت نايل گرديد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید