شهدای کارمندی و کارگری: شهيده مرضيه شيروانی و شهيده ماهی صادقی حسنوند

0

پاراف شهدای کارمندی و کارگری: شهيده مرضيه شيروانی و شهيده ماهی صادقی حسنوند : شهادت فنا شدن انسان برای نیل به سرچشمه نور و نزدیك شدن به هستی مطلق است. شهادت عشق به وصال محبوب و معشوق در زیباترین شكل است. شهادت مرگی از راه كشته شدن است، كه شهید آگاهانه و بخاطر هدف مقدس و به تعبیر قرآن ((فی سبیل الله))انتخاب می كند. یعنی شهید در راهی كشته می شود كه هر دو ارزش آگاهانه و فی سبیل الله را داراست و چنین مرگی است كه به تعبیر پیامبر((ص)) شریفترین و بالاترین نوع مردن است (اَشرُفُ المُوًتِ قَتْلُ الشَّهادَهِ)و علی(ع) آن را گرامی ترین نوع مردن می داند.(اَكْرُمُالمُوًتِ اَلْقُتْلُ)

*** شهيده مرضيه شيرواني

ولادت: سال 1335- آبادان

شهادت:26/10/1360- دزفول

شهيده مرضيه شيرواني در سال 1335 در شهرستان آبادان ديده به جهان گشود. پس از پايان تحصيلات دوره راهنمايي در سمت بهيار در بيمارستان نظام مافي شهرستان شوش استخدام شد.

ايشان فردي ساعي و كوشا بودند و همه هم و غم خود را صرف مداواي بيماران و نيازمندان نمودند. در دوران دفاع مقدس با شهامت در بيمارستان شهداي شوش و در خط مقدم جبهه كمك رساني، خدمت مي كرد و هيچگاه بيمارستان را ترك نكرد. سرانجام اين شهيده گرانقدر در حين ماموريت رساندن مجروحين جنگ به پايگاه چهارم شكاري دزفول به درجه رفيع شهادت نائل آمدند.

*** شهيده ماهي صادقي حستوتد

ولادت: سال 1315- روستاي تابعه شهر كرد

شهادت:13/11/1359- شوش

شهيده ماهي صادقي حسنوند در دوران نوجواني ازدواج نمودند و صاحب 3 فرزند پسر و يك فرزند دختر شدند تا اينكه همسر خود را در صانحه اي از دست دادند.

پس از مهاجرت به شهرستان شوش با تلاش بسيار در بيمارستان نظام مافي مشغول فعاليت شدند و با جديت وظايف خود را به انجام مي رساندند. در دوران جنگ تحميلي با تمام خطرات در بيمارستان ماند تا اينكه در حين انجام وظيفه و خدمت به مجروحان، در اثر اصابت تركش توپ در محوطه بيمارسسستان به شهادت رسيدند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید