شهدای کارمند و کارگر: شهید سید علی زرگر و شهید علیرضا حبیبی نژاد

0
شهدای کارمند و کارگر
شهدای کارمند و کارگر

پاراف شهدای کارمند و کارگر: شهید سید علی زرگر و شهید علیرضا حبیبی نژاد :

نام:سید علی

نام خانوادگی: زرگر

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

تاریخ شهادت: ۱۳۶۶

محل شهادت: ماووت عراق

سمت: مسئول امور اداری هسته گزینش آموزش و پرورش استان سمنان

سید علی از همان دوران کودکی زیرکی و باهوشی خود را در تمامی دروس از جمله قرآن نشان داد.او اهل مسجد و کتاب و رساله بود و از همان دوران از ریاکاری و خودنمایی تنفر داشت و در طول زندگی خود به این ویژگی ممتاز بود. از آنجا که دوران سربازی وی در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی بود هنگامی که حضرت امام(ره) امر به خالی کردن پادگاها نمود،او نیز این فرمان را به گوش جان پذیرفت.

پس از پیروزی انقلاب با توجه به شور وشوقی که به امر تعلیم وتربیت داشت با ورود به آموزش و پرورش به یکی از مناطق محروم استان سمنان در حاشیه کویر رفت و در آنجا به تدریس پرداخت. در سال ۱۳۶۳ جهت همکاری با هسته گزینش آموزش و پرورش استان سمنان دعوت به همکاری شد و در سمت مسئول امور اداری هسته مشغول خدمت شد.

سید علی از اعضای فعال بسیج بود که علاوه بر مسئولیت یک پایگاه بسیج ،چندین نوبت نیز در جبهه های نور علیه ظلمت حضور داشتند و در جبهه مهران از ناحیه صورت و دهانشان زخمی گردید؛ تا اینکه در آذرماه سال ۶۶ مجدداً به جبهه شتافت و در عملیات بیت المقدس۲ شهد شیرین شهادت را نوشید. اما پیکر پاک این شهید گرانقدر مدت سه ماه زیر برف باقی ماند.در فروردین ماه سال ۱۳۶۷ توسط همرزمانش جهت تشیع به زادگاهش منتقل گردید. از این شهید گرانقدر یک فرزنددختر و یک فرزند پسر به یادگار مانده است.

نام: علیرضا

نام خانوادگی: حبیبی نژاد

تاریخ تولد: ۱۳۴۶

تاریخ شهادت: ۱۳۶۲

محل شهادت: پنجوین

سمت: محقق

شهید علیرضا حبیبی نژاد در سال ۱۳۴۲ دیده به جهان گشود. پدر وی از مداحان اهل بیت (ع) و از فعالان هیأتهای مذهبی شهر اراک محسوب می شد و به همین دلیل همواره فرزندان خویش را به مناسبتهای مختلف در مراسم مذهبی شرکت می داد، از این رو زندگی علیرضا از همان دوران نوجوانی با عشق به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) آمیخته شد. شهید حبیبی نژاد پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته اقتصاد جهت کسب معارف اسلامی و ارتقاء بینش دینی به حوزه علمیه قم عزیمت نمود و چندی نیز به تحصیل درعلوم دینی همت گماشت.

این شهید گرانقدر برای خدمت به مردم و محرومین جامعه وارد جهاد سازندگی شد و در این عرصه با نهایت اخلاص و حتی بدون کمترین چشمداشتی بعضاً تا نیمه های شب مشغول خدمت به مستضعفین بود. او سپس به عنوان محقق جذب هسته گزینش آموزش و پرورش استان مرکزی شد.وی بارها عازم جبهه های حق علیه باطل گردید و در عملیات فتح المبین از ناحیه گردن و پا به سختی مجروح شد اما شوق به جهاد و عشق به شهادت هر لحظه در وجود او آنچنان زبانه می کشید که حتی مجروحیتش نیز نمی توانست مانع از رفتن او به جبهه های نور علیه ظلمت شود.

از جمله خصوصیات بارز اخلاقی شهید علیرضا حبیبی نژاد حساسیت فوق العاده به بیت المال بود. روح این شهید بزرگوار در بیستم آبان ماه سال ۱۳۶۲ به سوی حضرت دوست پر کشید و از کالبد خاکیش جدا گردید.

روحشان شاد و یادشان گرامی و پاینده باد.انشاالله.

شهدای کارمند و کارگر: شهید سید علی زرگر و شهید علیرضا حبیبی نژاد

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here