شهدای کارمند و کارگر: شهید اسد اسدی سعید و شهید محمد میرزا خانی

0
شهدای کارمند
شهدای کارمند

پاراف شهدای کارمند و کارگر: شهید اسد اسدی سعید و شهید محمد میرزا خانی : این دو شهید عزیز از شهدای گزینش آموزش و پرورش می باشند.

نام:اسد   نام خانوادگی: اسدی سعید

تاریخ تولد: ۱۳۴۴

تاریخ شهادت: ۱۳۶۷

محل شهادت: منطقه عملیاتی مرصاد

سمت: محقق

شهید اسد اسدی سعید در ساال ۱۳۴۴ در خانواده ای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود. او از همان دوران نوجوانی به سهم خود در فعالیتهای مذهبی و سیاسی شرکت داشت. وی در سال ۱۳۵۸ وارد دبیرستان شد و ضمن آنکه از دانش آموزان موفق بود، در انجمن اسلامی دبیرستان و همچنین بسیج مسجد محله نیز فعالیت می کرد.

پس از اخذ دیپلم در آزمون مرکز تربیت معلم پذیرفته شد و به شغل مورد علاقه خود یعنی معلمی و تدریس روی آورده و در یکی از مدارس مناطق محروم شهر تهران به تعلیم و تربیت دانش آموزان پرداخت. تواضع ،مهربانی ،وظیفه شناسی آن شهید باعث شد تا او نه تنها در بین دانش آموزان بلکه در میان همکاران نیز به عنوان یک الگو مطرح شود.

وی در سال دوم تدریس خود به دعوت مسئولین گزینش آموزش و پرورش شهر تهران به امر خطیر گزینش با پست تحقیق روی آورد و در منطقه ۱۷ آموزش و پرورش سایر برادران گزینش را یاری نمود.

با این وجود آن شهید بزرگوار هر گاه پیام حضرت امام(ره) را مبنی بر پر کردن جبهه ها می شنید ،تمامی کارهای خود را رها می نمود و جهت دفاع از اسلام به مناطق عملیاتی می شتافتند. پس از حدود دو سال حضور مؤثر در جبهه های جنگ وپس از پذیرش قطعنامه در مصاف با منافقین کوردل و در عملیات مرصاد به فیض شهادت نائل گردید.

نام:محمد     نام خانوادگی: میرزا خانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

تاریخ شهادت: ۱۳۶۵

محل شهادت: شلمچه

سمت: سرپرست تحقیق هسته آموزش وپرورش اراک

شهید محمد میرزا خانی در روستای ده اصغر از توابع استان مرکزی در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در همان روستا و روستای مجاور آن سپری نمود و برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه به همراه خانواده خود به شهر اراک عزیمت نمود.

همزمان با ورود به مقطع متوسطه فعالیتهای انقلابی خود را علیه رژیم پهلوی همراه و همگام با دیگر مردم مسلمان و مبارز ایران آغاز نمود. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی،عرصه فرهنگی را جهت خدمت به انقلاب برگزید و بخاطر عشق و علاقه ای که به شغل شریف معلمی داشت ،در خدمت تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم درآمد و چندین سال در مناطق محروم استان مرکزی نظیر قاسم آباد ،و زوانق و … خدمت نمود.

در سال ۱۳۶۴ به عنوان مسئول روابط عمومی و پیگیر تحقیقات در هسته گزینش آموزش و پرورش اراک مشغول گردید. همزمان با اعزام سپاهیان حضرت محمد(ص) ایشان برای سومین بار عازم مناطق جنگی شد و در سیزدهم بهمن ماه سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه نهرجاسم شلمچه به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت رسید.

یاد و راه این شهدای عزیز زنده و پاینده باد. انشاالله.

شهدای کارمند و کارگر: شهید اسد اسدی سعید و شهید محمد میرزا خانی

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید