شهدای کارمند و کارگر : شهید سید عبدالحسین دفتریان

0

پاراف شهدای کارمند و کارگر : شهید سید عبدالحسین دفتریان :

زندگینامه شهید سید عبدالحسین دفتریان از شهدای گرانقدر وزارت امور اقتصادی و دارایی که ذیحساب و مدیر کل امور مالی وقت نخست وزیری بئدند.

نام پدر: سید محمود      وضعیت تاهل:متأهل

تاریخ تولد:21/9/1323                  محل تولد: اصفهان

محل شهادت: دفتر نخست وزیری

محل کار: وزارت امور اقتصادی و دارایی

زندگینامه:

شهید سید عبدالحسین دفتریان سال 1323در خانواده ای متوسط در استان اصفهان به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در اصفهان گذراند. روزها کار و فعالیت می کرد و شب ها به تحصیل علم و دانش می پرداخت.

او قبل از اتمام درس به خدمت مقدس سربازی رفت و پس از اتمام این دوره، موفق به اخذ مدرک دیپلم متوسطه گردید. سال 1348 به استخدام وزارت امور اقتصادی و دارایی درآمد. او ضمن اشتغال، با تحصیل شبانه در مدرسه ی عالی بازرگانی، موفق به دریافت مدرک لیسانس بازرگانی شد. این شهید عزیز از همان سال های آغاز نهضت انقلاب اسلامی ایران(1342) با اعتقاد به رهبری امام خمینی(ره) با سردمداران رژیم سابق به مخالفت پرداخت. در ارتباط با دوستان و آشنایان خود مفاسد و مظالم رژیم منحوس پهلوی را بازگو و برملا می کرد.

سال 1357 در تظاهرات و راهپیمایی های باشکوه انقلاب شرکت فعال داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هم چون سربازی فداکار برای پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی تلاش کرد . در جهت مبارزه با منافقین و گروهک های ضد انقلاب کوشا بود. در افشاگری علیه آنان قاطع و روشن بینانه عمل می کرد. او در وزارت امور اقتصادی و دارایی ، مسئولیت های حساس و مهم اداری و مالی بسیاری را عهده دار بود.

در دوران ریاست جمهوری شهید بزرگوار رجائی، به عنوان ذیحساب و مدیر کل امور مالی نخست وزیری منصوب شد. با علاقه ی شدیدی که به شهیدان، رجائی و باهنر داشت با صداقت و پشتکار و تعهد وصف ناپذیر فعالیت می کرد.

سرانجام این شهید عزیز در فاجعه ی جانگداز بمب گذاری دفتر نخست وزیری ، در هشتم شهریور 1360 همراه رجائی، رئیس جمهور مکتبی و باهنر نخست وزیر گرانقدر به فیض شهادت نائل آمد.

راهشان پر رهرو باد.انشاالله.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید