شهدای کارمندی: شهید ناصر فائق و شهید فریبرز دانیالی

0
بانک اطلاعات شهدای کارمندی و کارگری

پاراف شهدای کارمندی: شهید ناصر فائق و شهید فریبرز دانیالی:

شهید ناصر فائق

شهید ناصر فائق
شهید ناصر فائق

تاریخ تولد: ۱۳۳۷  محل تولد: مشهد  تاریخ شهادت: ۱۳۶۰  محل شهادت: گیلان غرب
نام پدر: مهدی  نام مادر: بی بی بتول  همسر: طیبه شیشه چی  فرزندان: مریم – محسن
محل اشتغال: بیمارستان ۱۷ شهریور مشهد

زندگی نامه:

شهید ناصر فائق در سال ۱۳۳۷ در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود و پس از گذراندن سال‌های تحصیل به خدمت سربازی و بعد در اداره تامین اجتماعی در بیمارستان ۱۷شهریور مشهد استخدام گردید. با شروع جنگ تحمیلی داوطلبانه به جبهه رفته و در سال ۱۳۶۰ در منطقه عملیاتی گیلان غرب به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

فرازی از وصیت نامه شهید: بسم رب‌الشهدا و الصدیقین. از روزهای اول انقلاب همیشه سعی بر این داشته‌ام که به نحوی خود را در این انقلاب سهیم بدانم. چون همیشه با خود فکر می‌کردم که من نتوانستم برای انقلاب کاری کنم ولی بهترین جوان‌های ما ایثارگرانه سینه خود را سپر در برابر گلوله‌های دشمن کرده‌اند. لذا من هم داوطلبانه عازم جبهه شدم و راهی را انتخاب کردم که امام حسین(ع) رفت.

شهید فریبرز دانیالی

شهید فریبرز دانیالی
شهید فریبرز دانیالی

تاریخ تولد: ۱۳۲۹  محل تولد: اسلام آباد غرب  تاریخ شهادت: ۷ /۷ /۱۳۶۵  محل شهادت: بمباران بیمارستان شهدای کرمانشاه
نام پدر: احمد  نام مادر: سلطنت  همسر: نوین یاسمی  فرزندان: پوریا- پدرام

محل اشتغال: بیمارستان شهدای کرمانشاه

زندگی نامه:

شهید دانیالی در سال ۱۳۲۸در خانواده ای متوسط در کرمانشاه چشم به جهان گشود پس از فارغ شدن از درس و دوران سربازی به استخدام سازمان بهداری درآمده و چون خدمت ایشان مقارن با برهه دفاع مقدس بود بیشتر وقت را درحال خدمت به مجروحین جنگ می‌گذراند که در راه رفتن به بیمارستان مورد حمله هوایی قرارگرفته و به شهادت رسید از وی دو فرزند به یادگار مانده است.

فرازی از وصیت نامه شهید: اینجانب فریبرز دانیالی فرزند احمد کارمند بیمارستان شهدا در حال صحت کامل وصیت می‌کنم با توجه به اینکه هر روز شهر باختران مورد حمله هوایی دژخیمان بعثی قرار می‌گیرد و شهر در امان نیست من هم شغلم طوری است که باید در بیمارستان بمانم و به مجروحین خدمت نمایم ممکن است بیمارستان ما نیز مورد حمله هوایی قرارگیرد و اگر خداوند منان مرا لایق شهادت بداند شاید شهادت نصیبم گردد. وصیت من به همسرم این است که بعد از من فرزندانم را خوب، فداکار و لایق و دلسوز به اسلام و ملت ایران تربیت و تحویل جامعه دهد و در پایان از خداوند منان پیروزی اسلام و ملت ایران را خواستارم.پاراف.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here