خانواده های شهدا در اولویت استخدام آموزش و پرورش

0

پاراف ایرنا: مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت استخدام این وزارتخانه قرار دارند.
«محمدحسین کفراشی» عصر یکشنبه در جمع فرهنگیان ایلام در مجتمع رفاهی فرهنگیان افزود: بر اساس قانون 30 درصد سهمیه استخدام های دولتی باید از جامعه ایثارگران باشد که در صورت استخدام در این وزارتخانه این قانون اجرا خواهد شد.
وی تعداد ایثارگران شاغل در مدارس سراسر کشور را 130 هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد، 28 هزار نفر جانباز، چهار هزار و 500 نفر آزاده، 14 هزار نفر فرزند شهید، 17 هزار نفر برادر و خواهر شهید، 85 هزار رزمنده و سه هزار نفر نیز همسر شهدا هستند.
کفراشی  یادآور شد: بخش هایی از  قانون جامع ایثارگری برای اجرایی شدن نیازمند آیین نامه است که چنانچه از طریق کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شود این وزارتخانه نیز مکلف به اجرای آن خواهد بود.مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اجرای کامل قانون جامع ایثارگری برای فرهنگیان در این وزارتخانه را نیازمند مشارکت برخی ارگان ها همچون معاونت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان بازنشستگی دانست و گفت: با اجرای این قانون در کشور مطالبات بحق ایثارگران تحقق خواهد یافت.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید