حداکثر و حداقل شهریه مدارس غیردولتی پایتخت

0
حداکثر و حداقل شهریه مدارس غیردولتی پایتخت
حداکثر و حداقل شهریه مدارس غیردولتی پایتخت

پاراف حداکثر و حداقل شهریه مدارس غیردولتی پایتخت :  مجتبی زینی‌وند مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری کمترین و بیشترین میزان شهریه مدارس غیردولتی در شهرتهران را اعلام کرد و از تشدید برخورد با مدارس متخلف خبر داد.

  شورای تعیین شهریه در هر منطقه بر اساس اسناد ارائه شده از سوی مؤسس و شاخصه‌های در نظر گرفته شده اقدام به اعلام شهریه مصوب می‌کنند، گفت: مواردی چون امکانات و تجهیزات، عملکرد اداری و پشتیبانی، وضعیت نیروی انسانی، سطح آموزشی از جمله این شاخص‌ها هستند که امسال درصد رشد شهریه در دوره متوسطه دوم و پیش دانشگاهی کمتر از ۱۵ درصد است.

وی با اشاره به اینکه در دوره ابتدایی ۳۱ ساعت درس ارائه می‌شود که ‌۲۵ ساعت آن برنامه مصوب درسی و ۶ ساعت فوق برنامه است افزود: کف شهریه مدارس ابتدایی غیردولتی در شهر تهران ۲ میلیون و ۲۲هزار تومان و سقف آن ۵ میلیون و ۵۹۵هزار تومان است. در دوره متوسطه اول ۳۸ساعت درسی وجود دارد که ۳۰ ساعت برنامه درسی مصوب و ۸ ساعت فوق برنامه است. کمترین میزان شهریه مصوب شهر تهران در این دوره ۲ میلیون و۹۹۰هزارتومان و بیشترین میزان آن ۶ میلیون ۸۵۶هزار تومان است. در متوسطه دوم نیز ۴۲ ساعت درس ارائه می‌شود که ۳۴ ساعت آن برنامه مصوب درسی و ۸ ساعت آن فوق برنامه است گفت: کف شهریه در این دوره ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سقف آن ۸ میلیون و ۴۱۹ هزار تومان است. در دوره پیش دانشگاهی ۴۰ ساعت درس ارائه می‌شود که ۱۶ ساعت آن فوق برنامه است، بر این اساس در شهر تهران کمترین میزان شهریه در این دوره ۴ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان و بیشترین میزان آن ۱۰میلیون و ۵۲۴ هزار تومان است.

از دو سال قبل الگوی شهریه براساس محاسبات هزینه تمام شده مدارس تعیین می‌شود و این الگوی تعیین شهریه به صورت رسمی از امسال به اجرا در آمده است و شاخص‌های مختلفی در تعیین آن لحاظ می‌شود. همچنین در سال‌های گذشته مبالغی تحت عناوین مختلف از اولیا اخذ می‌شد، که امسال فعالیت فوق‌برنامه و همچنین شهریه ثابت تحت عنوان شهریه مصوب به صورت کلی اعلام می‌شود و دیگر مدارس حق دریافت هزینه اضافی از اولیا ندارند. حتی فرم قرارداد با اولیا به صورت چاپی در معرض دید اولیا قرار می‌گیرد و دیگر هیچ قرارداد دستی میان دانش‌آموزان و مسئولان مدارس نخواهیم داشت.

همچنین رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: برای آموزش زبان‌های خارجه در آموزشگاه‌های زبان خارجی و مدارس غیردولتی آمادگی کامل داریم و به محض آنکه مصوبه‌ای از سوی شورای عالی و سازمان پژوهش به دست ما برسد، همه مدارس ما آمادگی خواهند داشت تا زبان‌های غیراز انگلیسی را ارائه کنند.مرضیه گرد، درباره تنوع‌بخشی به آموزش زبان‌های خارجی در مدارس غیردولتی با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: مراکز آموش زبان خارجه ما زیر نظر وزارت آموزش و پرورش هستند و برای فعالیت اقدام به اخذ مجوز می‌کنند و مجاز هستند بنا به شرایط و امکانات خود برای زبان‌های غیر از انگلیسی نیز مجوز دریافت کنند.وی افزود: در حال حاضر مراکز انگشت شماری داریم که مجوز ارائه آموزش زبان‌های اسپانیولی، فرانسه و آلمانی را نیز دارند اما چون در محدوده سنی دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند و این زبان‌ها در برنامه درسی نبوده، قاعدتاً متقاضیان زیادی نداشتند اما پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اعلام آمادگی کردیم تا به محض آنکه آموزش و پرورش مصوبه مربوط را تدوین و تصویب کند، بتوانیم این اقدام را انجام دهیم. ما در مدارس غیردولتی از تنوع‌بخشی زبان‌های خارجه استقبال می‌کنیم.ایران.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید