حداکثر سرعت در اتوبان کارمندان با استعداد چقدر است!؟

0
حداکثر سرعت در اتوبان کارمندان با استعداد چقدر است!؟
حداکثر سرعت در اتوبان کارمندان با استعداد چقدر است!؟

پاراف حداکثر سرعت در اتوبان کارمندان با استعداد چقدر است!؟ : کارمندان با استعداد و باهوش، بازوان قدرتمند یک شرکت یا سازمان هستند. کارمندانی که با ایده‌های نو و سعی بسیار، برای پیشرفت سازمان تلاش می‌کنند. اما در بسیاری مواقع این کارمندان پس از مدتی کار خود را ترک می‌کنند و به شرکت‌های کوچکتر ملحق می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین دلایل پیشرفت شرکت‌های بزرگ، داشتن کارمندان با استعداد و سخت‌کوش در کنار تیم‌ها است. کارمندانی که همیشه با ایده‌های نو تلاش بر بهبود عملکرد سازمان دارند و برای رسیدن به اهداف کلی سازمان تلاش می‌کنند. اما مشکل اصلی شرکت‌های بزرگ، از دست دادن این کارمندان است.

نتایج تحقیق بر روی ۱۰ هزار تغییر شغل در پروفایل‌های لینکدین نشان می‌دهد که کارمندان با استعداد در حال کوچ کردن به شرکت‌های کوچکتر هستند. ۵۱ درصد این افراد در بیان دلیل ترک شغل خود، تلاش برای پیشرفت بیشتر و یافتن فرصت‌های جدید را عنوان می‌کنند. این در حالی است که تصور عمومی بر این است که در شرکت‌های بزرگ، موقعیت‌های بیشتر و امنیت شغلی و درآمدی بیشتری در انتظار کارکنان است. اما دلایل این تغییر شغل را می‌توان در موارد زیر عنوان کرد:

کارمندان با استعداد، سنتی کار نیستند!

کارمندان امروزی و به خصوص قشر با استعداد آنها، دیگر نمی‌توانند مانند قبل به صورت کارمندی کار کنند و به نوعی دوست دارند در پیشرفت کار شرکت با کارفرمای خود شریک باشند و خود را جزء مهمی از تیم شرکت می‌دانند. آنها بر این باورند که هیچ جایگاهی در سازمان دائمی نیست و باید همواره در حال پیشرفت برای بهبود تیمی باشند که جزئی از آن هستند.

افراد باهوش و بااستعداد به راحتی تفاوت میان بزرگنمایی و حقیقت را در تبلیغات استخدامی درک می‌کنند. آنها برای انتخاب شغل، به اطلاعات دقیق و البته زیاد و جزئی نیاز دارند و در صورت انتشار چنین اطلاعاتی، برای سازمان شما ارزش و احترام بیشتری قائل بوده و برای استخدام در آن ترغیب می‌شوند.

آیا حقوق و مزایای بالا، وسیله ای برای نگه‌داشتن افراد با استعداد است!؟

روش‌های کاری در دنیای جدید بسیار تغییر کرده‌اند. زمان‌های کاری در شرکت‌های نوپا بسیار منعطف هستند و به نوعی برنامه‌ریزی می‌شوند که کارمندان در زمان کار احساس راحتی و البته احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند چرا که در این شرکت‌ها وظایف و جایگاه‌ها بر اساس علاقه افراد تعیین می‌شوند. شرکت‌های بزرگ نمی‌توانند با این قوانین جدید کنار بیایند و با افزایش حقوق و مزایا (که به اصطلاح، دستبند طلایی خوانده می‌شود) قصد دارند کارمندان را داخل تیم خود نگه دارند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد افراد با استعداد حاضرند حقوق و مزایای بالا را به خاطر روند کاری کسل کننده و انجام کاری که به آن علاقه ندارند نادیده بگیرند و شغل خود را ترک کنند.

چه باید کرد!؟

وقتی شما در مورد شرایط کاری و محیط تعاملی کارمندان اطلاعات شفاف و جذاب منتشر کنید، می‌توانید قشر با استعداد را به سمت خود جذب کنید. کافی است فضای کاری شرکت را منعطف‌تر کرده و در مورد آن داستان منتشر کنید. در مورد نحوه استخدام، داستان‌های موفقیت، داستان‌های پیشرفت کارمندان قبلی و این نوع اتفاقات، داستان‌هایی را منتشر کنید. سعی کنید یک برند استخدامی برای سازمان خود ایجاد کنید و بر روی آن سرمایه‌گذاری کنید.زومیت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here