شاید پنجشنبه ها در استان البرز تعطیل شود

0
شاید پنجشنبه ها در استان البرز تعطیل شود
شاید پنجشنبه ها در استان البرز تعطیل شود

پاراف شاید پنجشنبه ها در استان البرز تعطیل شود : دکتر هیربد معصومی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: احتمال تعطیلی روزهای پنجشنبه در البرز به جهت افزایش روزهای پاک در شهرهای آلوده استان وجود دارد.

با گزارش پاراف به نقل از استانداری البرز، وی پیرامون آخرین وضعیت تعطیلی روزهای پنجشنبه در استان البرز گفت: این موضوع اخیرا با تشکیل کارگروه ویژه آلودگی هوا در استانداری پیگیری شد و طی آن نیز با گزارشی از سوی اداره کل محیط زیست استان علت های افزایش آلودگی هوا در استان بررسی گردید.

با پیگیری های استاندار محترم ،تعطیلی روزهای پنجشنبه محتمل خواهد بود و صرفا این تعطیلی با هدف افزایش روزهای پاک در شهرهای آلوده استان است

وی افزود: در سفر اخیر دکتر معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست کشور وضعیت آلودگی هوا در این استان تشریح و گزارش آن اعلام شد.

معصومی تصریح کرد:استان البرز به لحاظ همجواری تنگاتنگ با استان تهران،خوشبختانه یا متاسفانه سرنوشت آلودگی هوای پایتخت با نزدیک ترین شهرهای استان البرز که شهر گرمدره و کلانشهر کرج است به یکدیگر گره خورده است.

وی افزود:در روزهای پنجشنبه که ادارات استان تهران تعطیل است حجم قابل توجهی از گردشگران عازم مناطق استان البرز و استانهای شمالی می شوند و با عبور بیش از ۲۰۰ هزار خودرو از اتوبان تهران – کرج به سمت شمال و یا غرب کشور، استان البرز ۱۸ درصد بار ترافیک کشور را بر دوش کشیده و سهم آن نیز از ترددها افزایش آلودگی است‌.

دکتر معصومی ادامه داد: این امر موجب افزایش آلایندگی و آلودگی هوای شهر های گرمدره،کرج و فردیس می شود.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید