آشنایی با 8 مهارت طلایی یافتن بهترین کارمندان

0

پاراف آشنایی با 8 مهارت طلایی یافتن بهترین کارمندان به نقل از افکارنیوز ، در یک نظر سنجی که توسط گروه تحقیقاتی Career Builder انجام گرفته است ۷۷ درصد از کارفرمایان ترجیح دادند که کارمندان به مهارتهایی مثل توانایی همکاری در یک گروه، روحیه ی کاری بالا، تعامل و روابط عمومی بالا تسلط داشته باشند. چون اینگونه مهارت ها ذاتی هستند توانایی ارتباط برقرار کردن، نگرش مثبت، هدفمند بودن توانایی کار در یک تیم حتی از مهارت هایی که قابل یادگیری هستند مثل کار با کامپیوتر و تسلط بر نرم افزارهای مختلف نیز مهمتر است.

اما ۸ مهارت مطلوبی که کارفرمایان معمولا ترجیح میدهند که کارمندان به آن مسلط باشند چیست؟

۱-کارفرمایان معمولا ارزش زیادی برای کارمندانی که به کار اهمیت میدهند قائل هستند مثلا سر وقت رسیدن، انجام به موقع کارها، انجام صحیح کار و بدون نقص از جمله مهارت هایی است که برای کارفرمایان مهم است.

در زمان مصاحبه های استخدامی نیز کارفرمایان بیشتر روی اصول اخلاقی تاکید میکنند.

۲-کارفرمایان معمولا دوست دارند که کارمندان بتوانند از پس مشکلات بر بیایند مثلا در زمان مصاحبه های استخدامی کارفرمایان از کارمندان سوالاتی در زمینه ی حل مشکلات کاری و توانایی کارجویان برای مقابله با مشکلات میپرسند.

۳-مهارت های یک تیم کاری نباید فقط مهارتهای تک تک افراد برای انجام وظایف باشد بلکه باید بتوانند که تجربیات یکدیگر را در اختیار هم بگذارند وقتی که فردی جدید به تیم کاری اضافه شد دیگر اعضای گروه باید بتوانند به او کمک کنن تا مهارت های لازم را یاد بگیرد.

۴-کارفرمایان معمولا تمایل دارند کارجویان با استعدادی را که بتوانند در مدت زمان کوتاهی سریع پیشرفت کنند را استخدام کنند. اینکه کارجویان بتوانند خیلی خوب با محیط وفق پیدا کنند و سریع مدیریت وظایف را بر عهده بگیرند بسیار اهمیت دارد.

۵-کارمندان باید از اعتماد به نفس کارمل و خوبی برخوردار باشند تا اینکه به توانایی های خود ایمان داشته و بتوانند موفق شوند. اگر اعتماد به نفس کارمندان کم باشد و نتوانند خود را با کار و وظایفشان وفق بدهند مطمئنا نتایج خوبی هم از کار دریافت نخواهند نمود.

کارمندی که اعتماد به نفس داشته باشد به خوبی ایده های کاری اش را با دیگران به اشتراک میگذارد و سعی میکند که در کارها اگر با مشکلی مواجه شد با اعتماد به نفس کامل با آن مقابله کند و توان خود را در برابر چالش های کاری بالا ببرد.

۶-انعطاف پذیری کارمندان و تمرکز آنها در کار مهمترین مهارتی است که هر کارمند باید آن را داشته باشد اینکه کارمندان بتوانند در برابر تغییراتی که در محیط کار به وجود می آید انعطاف پذیر باشند و روی برنامه ریزی های جدیدی که کارفرما در کار انجام میدهد متمرکز شوند بسیار مهم است.

۷-خلاقیت و نوآوری هم که جزء مهمترین مهارت هایی است که هر کارمند باید آن را داشته باشد فرقی نمیکند که کارمند شما حسابدار است یا کارشناس فروش هر وظیفه و مسئولیتی که داشته باشید باید هنر خلاقیت را در خود تقویت کنید.

۸-کارمند باید خود توانایی ارزیابی فرآیند کار و کشف رازهای جدید برای انجام بهتر وظایف را داشته باشد. یک کارمند باید توانایی مدیریت کارهای خود را داشته باشد باید بتواند به نحو احسن در انجام وظایف و مسئولیت هایش تلاش کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here