جلسه منتخبان خوزستان در مجلس با جهانگیری برای انتخاب استاندار بومی

0
جلسه منتخبان خوزستان در مجلس با جهانگیری برای انتخاب استاندار بومی
جلسه منتخبان خوزستان در مجلس با جهانگیری برای انتخاب استاندار بومی

پاراف جلسه منتخبان خوزستان در مجلس با جهانگیری برای انتخاب استاندار بومی : عبدالمجید ناصری نژاد منتخب مردم شادگان از جلسه منتخبان استان خوزستان با معاون اول رئیس جمهور خبر داد و گفت: در این جلسه تاکید کردیم که خط قرمز ما تعیین استاندار غیر بومی برای خوزستان است.

ویگفت: مجمع منتخبان استان خوزستان امروز با آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در موضوع استاندار خوزستان جلسه داشتند. در این جلسه منتخبان از نحوه عزل آفای مقتدایی گلایه کرده و تاکید داشتند استاندار خوزستان باید مدیری بومی باشد و انتصاب استاندار غیر بومی خط قرمز ما است. معاون اول رئیس جمهور قول داد در انتصاب استاندار نظر نمایندگان استان جلب شود.

 ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان عزل شد.

ناصری نژاد اظهار داشت: امروز قرار بود آقای احمدی در هیات دولت به عنوان استاندار خوزستان معرفی شود اما با توجه به نظر مخالف نمایندگان به نظر می رسد رایزنی ها برای انتخاب استاندار خوزستان تا هفته آینده ادامه یابد.

منتخب مردم شادگان در مجلس ادامه داد: آقای مقتداری استاندار سابق خوزستان بدون اطلاع قبلی عزل شد که این امر موجب نگرانی مردم و نمایندگان استان شد. وی با انتقاد از بی تکلیفی استانداری خوزستان از شایعاتی گفت که خبر از غیر بومی بودن استاندار جدید خوزستان دارد.

به قرار اطلاع در خصوص انتخاب استاندار جدید، همچنان گزینه غیر بومی روی میز وزیر کشور است و تا زمانی که نمایندگان استان روی یک نفر اجماع نداشته باشند و هر پنج نفر یک گزینه را مطرح می کنند، مسلما این وضع ادامه دارد و در نهایت وزارت کشور مانند دفعات قبل مدیر غر بومی را ترجیح می دهد. اما اگر هم چنین شود و دولت یک غیر بومی را به عنوان نماینده عالی خود در استان منصوب کند، باید لااقل به این موضوع توجه داشته باشد که استاندار جدید با مقیم استان شود و انجام چنین شرطی منوط به این است که استاندار خانواده اش را به خوزستان بیاورد نه اینکه مثل استادهای پروازی یا برخی مدیران پروازی استان هر هفته بخواهد راهی تهران شود و مرتبا استان بدون حضور استاندار بچرخد.

ظاهرا خبر استاندار شدن علی‌اصغر احمدی، بیش از دیگر گزینه‌ها به واقعیت نزدیک است چراکه برخی رسانه‌های استان در خبرها و تحلیل‌های خود آورده‌اند حکم احمدی مکتوب شده و تنها منتظر مهر تأیید بوده و قرار است در جلسه امروز هیأت دولت نتیجه نهایی اعلام شود.
باید دید هیأت دولت در جلسه امروز خود از نماینده خود در استان خوزستان پرده برداری خواهد کرد یا اینکه ماجرای معرفی این گزینه و آن گزینه همچنان ادامه پیدا خواهد کرد!‌

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید