واکنش وزیر آموزش و پرورش به برقراری امتیازات ویژه برای کارکنان برخی دستگاه ها

وقتی با مانعی در زندگیتان روبرو میشوید ، چه میکنید.زمین و زمان را به هم میدوزید که ای بابا این هم شد زندگی که ما داریم و یا اصلا چرا بدنیا آمده ایم که دم به دقیقه شاهد این گرفتاریها باشیم. یا شاید هم همه چیز را به گردن این ان می اندازید.اشخاصی هم وجود دارند که نعوذبالله خداوند را در تمامی ناکامی هایشان مقصر قلمداد می کنندو معتقدند که خداوند عدالت را در مورد آنها به اجرا نگذاشته است.این افراد همیشه در حال آه و ناله از همه چیز دور و برشان هستند.حرف امیدواره کننده و مثبت را به زور یک فقره بلدوزر هم نمی توانی از اینها بکشی.

اینگونه افراد در حالی مکررا از بدبختیها،بی عدالتیها،بی نظیمها،نامردیها،کاستیها و هزاران صفت خوبی که باید باشد ولی نیست ، حرف میزنند که اغلب خود فاقد این صفتها هستند. نسبت به اتفاقات دور وبرشان بی تفاوت بوده و هیچ سهمی در رفع مشکلات و گرفتاریها ندارند و برخلاف آن همه حرف و ادعا همیشه منفعل هستند.

اما آیا این راه و رسم زندگی است؟

امروز بخاطر اینکه جیبم خالی است، می توانم غمگین و ناامید باشم یا اینکه از سرمایه گذاری که انجام داده ام خوشحال و امیدوار باشم. و این را فراموش نمی کنم که بزرگترین سرمایه من سلامتی من است. امروز می توانم بخاطر سر کار رفتن غرغر کنم یا اینکه فریادی از شادی بکشم چون دارای یک شغل هستم. و می توانم برای پیشرفت شفلی یا پیدا کردن شغل بهتر با فراغ خاطر تلاش کنم.

اینکه امروز چگونه روز باشد بستگی به من دارد. و من می خواهم روزی بسازم که آن را دوست دارم.

احتمالاً تاکنون با افرادی برخورد داشته اید که خوش برخورد هستند و رفتاری دلپذیر دارند و اگر در بین جمعی از افراد غریبه قرار گیرند در زمان کمی با آنها ارتباط برقرار می کنند. این گونه افراد معمولاً دوست داشتنی و جذاب هستند و قادرند افراد را به کارهای دلخواه خود وادار کنند.

واکنش ما، وقتی با مانعی در کار و زندگی روبرو میشویم؟

یک فرد با روابط اجتماعی خوب منافع زیادی بدست می آورد. زیرا رفتار چنین فردی سبب می شود که اطرافیان او را به سمت موفقیت سوق دهند. او اعتماد و پشتیبانی افراد را به راحتی بدست می آورد. چنین فردی نه تنها از حمایت اطرافیان برخوردار است، بلکه خود حامی دیگران است و این چرخه ادامه پیدا می کند.

هر مانعی که سر راه ما بوجود می آید فرصتی برای پیشرفت در اختیار ما می گذارد

در روزگاران قدیم پادشاهی دستور داد تخته سنگی را وسط جاده ای قرار دهند. سپس خود و افرادش در گوشه ای مخفی شدند تا ببینند آیا کسی آن تخته سنگ را از سر راه برمی دارد یا نه. عده ای از بازرگانان و افراد مرفه دربار با بی توجهی از کنار تخته سنگ عبور کردند. عده زیادی هم از مردم عادی با دیدن تخته سنگ شاه را ملامت می کردند و او را مقصر می دانستند که چرا جاده ها را آباد نمی کند و به وضعیت آنها رسیدگی نمی کند. اما هیچکس برای برداشتن تخته سنگ از وسط جاده کاری انجام نمی داد. پس از مدتی که افراد زیادی رفت و آمد کردند یک روستایی که بار سبزیجات داشت از راه رسید. آن مرد روستایی به محض اینکه به تخته سنگ رسید بارش را به زمین گذاشت و شروع به هل دادن تخته سنگ کرد تا اینکه بعد از مدتی با زحمت زیاد توانست تخته سنگ را از وسط جاده به کناری بغلتاند.
بعد از برداشتن تخته سنگ از وسط جاده مرد روستایی یک کیسه پول درست در جاییکه قبلاً تخته سنگ بود پیدا کرد وقتی مرد روستایی در کیسه را باز کرد با مقدار زیادی سکه های طلا و یک یادداشت مواجه شد که در آن نوشته شده بود: طلاها متعلق به کسی است که تخته سنگ را از سر راه مردم کنار بزند.
مرد روستایی چیزی آموخت که بسیاری از ما در مواجهه با سختی ها متوجه آن نمی شویم. «هر مانعی که سر راه ما بوجود می آید فرصتی برای پیشرفت در اختیار ما می گذارد.»هم رده.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.